Trafili do Polski ukryci w ziemniakach

Opublikowano: 28.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 329

W Wielkopolsce Straż Graniczna z Poznania – Ławicy zatrzymała pięciu cudzoziemców o śniadej cerze, którzy trafili do kraju z transportem ziemniaków i zostali zdemaskowani podczas rozładunku.

Ładunek jechał do Polski z Grecji. Za workami z ziemniakami czekała niespodzianka – czterech Afgańczyków i jeden Pakistańczyk, w wieku 24-39 lat.

„Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji ze Środy Wielkopolskiej. Okazało się, że czterech z nich to obywatele Afganistanu, jeden pochodzi z Pakistanu. Wszyscy do Polski przyjechali w naczepie polskiego pojazdu ciężarowego, kierowanego przez polskiego kierowcę” – tłumaczy rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Migranci wsiedli do naczepy tira w jednej z greckich miejscowości. Plan był następujący: przez Niemcy do Francji. Trasa miała biec przez Grecję, Bułgarię, Rumunię, Słowację. Do Grecji z kolei dostali się przez Iran i Turcję.

Wobec cudzoziemców wszczęto postępowanie administracyjne, które ma doprowadzić do ich wydalenia z kraju. Do tego czasu będą przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli. Najpierw przejdą tam obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.