Tracimy suwerenność energetyczną. Górnicy protestują

Opublikowano: 19.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1571

Związek Zawodowy „Przeróbka” jednoznacznie negatywnie wypowiada się na temat rządowych planów, mających na celu dostosowanie się naszego kraju do polityki Unii Europejskiej. Górnicy sprzeciwiają się utracie suwerenności energetycznej, a przede wszystkim realizacji „celów klimatycznych” bez zapewnienia nowych miejsc pracy.

Zarząd Krajowego Związku Zawodowego „Przeróbka” wydał oświadczenie po zeszłotygodniowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli. Przedstawiciele górników krytykują jego postanowienia, uznając działania rządu Mateusza Morawieckiego za prowadzące nie tylko do utracenia przez Polskę suwerenności politycznej i prawnej, ale także energetycznej.

Tym samym Polacy mieli zostać skazani na ubóstwo energetyczne, a także na całkowite uzależnienie się od obcych dostawców prądu, ciepła i każdej innej energii. Według „Przeróbki” Morawiecki zniszczył bezpieczeństwo energetyczne kraju. Świadczy o tym przede wszystkim 12. punkt podpisanych przed tygodniem unijnych konkluzji.

Polska na ich mocy ma zrealizować cele wynikające z polityki neutralności klimatycznej UE, która ma zostać wdrożona całkowicie do 2050 roku. Do samego 2030 roku nasz kraj ma natomiast zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, o co najmniej 55 proc. w porównaniu z poziomem z roku 1990.

„W konsekwencji mamy zobowiązanie Polskiego Rządu RP do ograniczenia emisji netto gazów cieplarnianych do roku 2030 o co najmniej 55 % w porównaniu z poziomem z roku 1990, a tym samym do szybszej i większej likwidacji cywilizowanych miejsc pracy w polskich kopalniach, energetyce, hutnictwie oraz całym przemyśle energochłonnym, łącznie z transportem i rolnictwem na rzecz rozwijania i tworzenia niewolniczych wręcz miejsc pracy w RPA, Chinach, Rosji, Kolumbii czy Indiach. Należy pamiętać, że emisja CO2 nie ma granic, a tym samym nastąpi jej globalny wzrost, a nie spadek” – alarmują w swoim oświadczeniu związkowcy.

Górnicy z powyższych powodów nie zgadzają się na niszczenie miejsc pracy, aby zostały one przeniesione do państw zatrudniających ludzi w beznadziejnych warunkach pracy. Dodatkowo „Przeróbka” skrytykowała dążenie do likwidacji własnych technologii wydobycia i obróbki węgla. Będą one bowiem musiały zostać zastąpione przez technologie, które trzeba będzie nabyć za niemałe pieniądze.

Na podstawie: NowyObywatel.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,25 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Flibusta
Użytkownik
Flibusta

A gdzie tu jeszcze jakiś kraj posiada suwerenność jakiegokolwiek rodzaju? Nawet Rosja nie posiada jej w całości, ani Stany Zjednoczone! Suwerenność jest mitem którym mami się ludzi. Skoro znajdują się już “właściciele ” źródeł wody na Ziemi, to szybko znajdą się (albo już gdzieś są) “właściciele” powietrza, który oddychamy. Zgodnie z założeniami teorii Miltona Friedmana, że wszystko powinno mieć swoich właścicieli bo wtedy jest najlepiej zaopiekowane i najlepiej działa. Kto zaś może być właścicielem? No kto? Tylko ten, kto ma mamonę niesprawiedliwości (hi..hi..hi..) czyli nikt z nas szaraczków hi..hi..

drakonos
Użytkownik
drakonos

Sami chcieliście żyć w takim systemie więc w czym problem?
Sami głosowaliście na Pisiorów, Powców, psl i inne twory, które podsuneły wam media.

Dałoby się obalić rząd leganie , ale na to potrzebna jest kasa. Myślę, że z 50 milionów złotych plus 400 zaufanych kandydatów na polityków.