Torturowali migrantów, przypłynęli do Włoch na Sea-Watch 3

Opublikowano: 04.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

Statek niemieckiej NGO Sea-Watch 3, prowadzony przez kapitan Carolę Rackete i zatrzymany latem we Włoszech przywiózł na pokładzie trzech mężczyzn, którzy prowadzili ośrodek aresztancki dla migrantów w Libii, których gwałcili, torturowali i mordowali.

Według dziennika „Il Giornale”, podejrzani zostali formalnie oskarżeni o udział w „związku przestępczym zajmującym się zarządzaniem nielegalnym ośrodkiem więziennym”, wraz z torturami, gwałtami, porwaniem, a nawet morderstwem.

Policja początkowo ukrywała aresztowania, które podobno miały miejsce w tym samym dniu, w którym migranci schodzili ze statku. Według Chiary Giannini z „Il Giornale”, która powołuje się na „wiarygodne źródła”, nowa minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese prosiła, żeby niewygodne informacje nie były publikowane. Gazeta jednak upubliczniła sprawę, wraz z nazwiskami trzech podejrzanych – Mohammeda Condè, 27, Hameda Ahmeda, 26 i Mahmouda Ashuia, 24. Condé pochodzi z Gwinei, natomiast Ahmed i Ashuia z Egiptu.

„Nie możemy tego wykluczyć, ale nie mamy dokładnych informacji”, skomentował tę sprawę rzecznik Sea Watch, Ruben Neugebauer, dla agencji DPA.

W reakcji na tę wiadomość Matteo Salvini, były minister spraw wewnętrznych, którzy zarządził zatrzymanie statku w czerwcu, napisał: „Rackete nie tylko naruszyła prawo i staranowała [swoim statkiem] łódź patrolową Guardia di Finanza; 29 czerwca z Sea Watch 3 miało zejść na ląd we Włoszech trzech imigrantów oskarżonych teraz o przemoc, gwałt, porwania i morderstwa. Parlamentarzyści Partii Demokratycznej (PD) żądali [wtedy] zezwolenia na zejście ze statku wszystkich imigrantów, w tym tych, którzy są obecnie podejrzewani o okrutne przestępstwa”.

„Il Giornale” przypomina, że Carola Rackete powtarzała, iż ​​nie żałuje, że przerwała blokadę morską, wprowadzając Sea Watch 3 siłą do portu Lampedusa i taranując łódź Guardia di Finanza.

Autorstwo: JotPe
Na podstawie: IlGiornale.it
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.