Tomografia komputerowa przyczyną raka?

Opublikowano: 21.07.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 652

Niskie dawki promieniowania, które człowiek otrzymuje po trzech badaniach tomografem, zwiększają liczbę komórek nowotworowych. Przy czym ta liczba procedur jest uważana za bezpieczną.

Naukowcy odkryli między innymi, że bezpieczne poziomy promieniowania również zwiększają liczbę komórek z mutacjami w genie p53, co wiąże się z wysokim ryzykiem rozwoju raka.

W komunikacie prasowym na „Medical Xpress” doniesiono, że przeciwutleniacze, takie jak N-aktylocysteina, mogą sprzyjać wzrostowi zdrowych komórek u myszy laboratoryjnych przed napromieniowaniem.

To z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów złośliwych. Ale taka procedura może zaszkodzić zdrowym tkankom i przyczynić się do rozprzestrzeniania się wadliwych komórek, uważają naukowcy.

Jednak wcześniej naukowcy wykorzystali promieniowanie rentgenowskie do leczenia pacjentów z nowotworami. Naukowcy z Australii opracowali metodę, dzięki której niezbędne preparaty zostaną dostarczone do guza przy użyciu tej procedury.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 21.07.2019 15:22

    Badania RTG, a takim jest również TK, nie idą w całkowitą odstawkę, tak jak np. nie poszła rtęć używana w medykamentach, plombach i inne toksyczne metody tzw. leczenia. Nie liczy się samo dobro i zdrowie człowieka – najważniejszy jest zysk i takie podejście doprowadzi zapewne ludzkość do katastrofy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.