Tommy Robinson aresztowany

Opublikowano: 26.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

„Nie powiedziałem ani słowa… Nic nie zrobiłem.” Tommy Robinson został aresztowany za „naruszenie spokoju” przed sądem rozpatrującym sprawę gangu stręczycieli, informuje „The Independent”.

Przewinieniem Robinsona, założyciela English Defense League, miało być nagrywanie osób wchodzących do sądu na rozprawę gangu, który dokonał licznych gwałtów i zmuszał do prostytucji. Po godzinie przekazywania informacji przez Tommy Robinsona, który wcześniej pracował dla kanadyjskiego nadawcy „The Rebel Media”, pojawiła się policja i aresztowała prawicowego działacza.

Zarzucono mu popełnienie przestępstwa obrazy sądu, które w tym przypadku oznacza utrudnianie przeprowadzenia procesu lub doprowadzenie do stronniczości postępowania sądowego. W maju ubiegłego roku sędzia, za podobną sytuację, skazał go na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 18 miesięcy. Uzasadniając wyrok stwierdził, że „nie chodzi tu o wolność słowa” a o to, żeby proces sądowy odbył się bez zastraszania i nacisków wywołanych przez nieodpowiedzialne i niedokładne relacje.

Robinson twierdzi, że nic nie zrobił, nie podburzał do żadnych działań, a wręcz przeciwnie to jemu grożono i lżono go przed sądem. Uważa, że jest to kolejna próba uciszenia niepoprawnego politycznie aktywisty.

Tymczasem liczne wideo na “You Tube” podają informację, że Robinson nie tylko został aresztowany, ale też skazany na 13 miesięcy więzienia, co może dla niego oznaczać de facto wyrok śmierci, jak twierdzi związana ze skrajnie prawicowym ruchem identarystów Lauren Southern. Założyciel EDL był już kilkukrotnie pobity w więzieniu przez muzułmanów, otrzymuje też liczne groźby pozbawienia życia.

Zwolennicy aresztowanego organizują dzisiaj protest pod siedzibą premiera na Downing Street 10, domagając się jego uwolnienia. Zachęcają też do umieszczania hashtagu #FreeTommy w postach.

Do tej pory Tommy’ego Robinsona nie aresztowano za jego antyislamską działalność. Znajdowano jednak powody, żeby umieścić go w więzieniu, takie jak kłamstwo we wniosku kredytowym czy próba wyjechania w ramach jego działalności do Stanów Zjednoczonych na nie swoim paszporcie.

Autorstwo: (j)
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ