Tomasz Gryguć górą

Opublikowano: 24.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4800

Po czterech latach nękania i ciągania po sądach Sąd Okręgowy dla Warszawy Śródmieście zdecydował zakończyć ściganie za niepoprawne poglądy polityczne Tomasza Gryguća, który znany jest również pod pseudonimem „Pan Nikt”.

Tomasz Gryguć przez 7 lat był pijarowcem Platformy Obywatelskiej, po czym zaczął ją krytykować. Był rzecznikiem prasowym holdingu Eurozet, pracował w dziale public relations firmy Provident Polska, Polsatu i Naszej Telewizji. Publikował teksty o kulturze popularnej, filmie i muzyce w „Gazecie Wyborczej”, „Machinie” i „Cinemie”, po czym trafił do „Mediów Narodowych”.

W filmie „Eskimosi w Amazonii” opublikowanym 9 stycznia 2019 roku na „YouTube”, komentując atak Arabów na pielgrzymkę ks. Natanka do Ziemi Świętej, nazwał ich „brudasami”. Według antyrasistów ze Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita”, która złożyła na niego do prokuratury wniosek o ściganie z urzędu, „dopuścił się znieważania Arabów na tle przynależności rasowej, co stanowi naruszenie art. 257 Kodeksu karnego”. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokuratura Rejonowa Warszawa — Ochota umorzyła 27 czerwca 2019 roku dochodzenie.

Tomasz Gryguć naraził się PiS-owcom poglądami antysemickimi, prorosyjskimi, probiałoruskimi, antyukraińskimi i antyamerykańskimi. „Wszyscy Polacy czekają na pełne zwycięstwo Rosji. Nie ma wolnej Polski bez wolnej Rosji. Na razie zrobiono z Polski judeobanderstaat, żałosny projekcik amerykański. Ale Polska zmartwychwstanie” – napisał w jednym z komentarzy na „Facebooku”, który został zgłoszony do prokuratury za „antysemityzm”. Publikuje wpisy i nagrania dotyczące wojny na Ukrainie i nazywa siebie antysemitą, bo jak twierdzi, „mówi prawdę o Żydach”. Uważa również, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest izraelską kukiełką.

Utrudniano mu organizowanie wystąpień w salach wykładowych. 9 kwietnia 2022 roku metodą konspiracyjną zorganizował w Katowicach wykład poświęcony ukraińskim zbrodniom wojennym, na który przyszło kilkadziesiąt osób. O miejscy spotkania powiadomił w dniu wykładu „Ze względu na polińsko-ukraińską społeczność kolaborantów i donosicieli”.

Pan Nikt od kilki lat znajduje się na celowniku organizacji zwalczających antysemityzm, rasizm i ksenofobię. „Sąd Rejonowy w Augustowie przychylił się do naszego wniosku i nakazał prowadzenie śledztwa w sprawie mieszkańca Suwałk o personaliach Tomasz Gryguć pseudonim „Pan Nikt”, który pochwala wojnę napastniczą prowadzoną przez zbrodniczy reżim rosyjski oraz znieważa Ukraińców, Żydów oraz Polaków. Dochodzenie przeciwko Tomaszowi Gryguciowi prowadzić będzie suwalska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sejnach. Antypolska działalność Tomasza Grygucia jest również od pewnego czasu dokładnie monitorowana przez ABW. Nasz Ośrodek powiadomi też służby Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji o działalność Grygucia, który podróżuje często do tych krajów, by tam rozpowszechniać porosyjską propagandę wśród polskich imigrantów” – poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 1 maja 2023 roku na „Facebooku.”

Po czterech latach tułaczek sądowych, 23 maja 2023 roku Tomasz Gryguć wygrał proces w Sądzie Okręgowym dla Warszawy Śródmieścia. Więcej szczegółów dowiecie się z dołączonego wyżej wideo. Media i antyrasiści-antyantysemici na razie o jego zwycięstwie milczą.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: YouTube.com, Katowice.Wyborcza.pl, Niezalezna.pl, Facebook.com, MMPoline.pl, ZglosNienawisc.Otwarta.org
Źródło: YouTube.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.