Toksyczne substancje w zabawkach

Opublikowano: 23.12.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2452

Rada Nottingham wydała ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznych zabawek, sprzedawanych pod nazwą „Sweet Fashion Doll” i „Girl Beautiful Doll”, wykryto w nich niebezpieczne związki chemiczne, które między innymi, wpływają na gospodarkę hormonalną, zwiększają ryzyko zachorowania na astmę oraz alergię. Produkty mogą być sprzedawane na terenie całej Wielkiej Brytanii.

https://www.youtube.com/watch?v=XoNq8JKw3G0

W niebezpiecznych zabawkach, które można kupić już za 1 funta, wykryto ftalany, czyli estry kwasu ftalowego, których używa się do produkcji artykułów z PCV. Często uwalniają się pod wpływem ciepła i kontaktu ze skórą. W grupie największego ryzyka znajdują się małe dzieci, które lubią brać zabawki do ust. Toksyny te wpływają na utratę płodności a coraz częściej obserwuje łączy się je z atakami agresji czy zaburzeniami psychicznymi u dzieci.

Rada Nottingham ostrzega mieszkańców, którzy kupili lalki aby oddali towar do sklepu i zgłosili się do lokalnego biura ds. standardów handlowych. „Rozumiemy presję finansową ciążącą na rodzicach przed Świętami, ale proszę by oparli się pokusie kupowania takich zabawek, najprawdopodobniej nie były one w żaden sposób testowane” – powiedziała urzędniczka Jane Bailey.

„Ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek sobie życzy, to zmarnowane święta przez chorobę dziecka wywołaną przez kontakt z zabawką” – dodała.

Urzędnicy prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Lalki najprawdopodobniej zostały wyprodukowane w Chinach, są podróbką Barbie, wzorowanych na bohaterkach bajki „Kraina Lodu”. Na razie nie wiadomo ile sztuk sprzedano ani w ilu miastach w Wielkiej Brytanii produkty były lub nadal są dostępne.

Na podstawie: The Sky News
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mike 23.12.2019 10:31

    z aliexpress jada pełne kontenery zabawek na święta… chiński tani plastik…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.