Toksyczna woda „pitna” w kranach ponad 1000 domów

Opublikowano: 12.02.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1737

Toksyczna woda „pitna” była dostarczana do około 1000 domów w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku, ale nie poinformowano o tym klientów. W jakiej lokalizacji domy zaopatrywano w skażoną wodę?

Brytyjskie media obiegły wyniki szokującego raportu. W ubiegłym roku do ponad 1000 domów w Wielkiej Brytanii dostarczano skażoną wodę. Według raportu, poziom toksyn w wodzie był wysoki. Gdzie doszło do tego incydentu i jak długo mieszkańcy nieświadomie spożywali skażoną wodę, którą uważali za zdatną do picia?

Jak podaje dziennik „The Guardian”, incydent miał miejsce w Cambridgeshire, a dokładnie w Stapleford i Great Shelford. W całej tej historii najbardziej zatrważający wydaje się fakt, że mieszkańców w ogóle nie poinformowano o tym, że z ich kranów leci skażona woda. Co ciekawe, firma wodociągowa Cambridge Water odmówiła podania dziennikowi „The Guardian” informacji o tym, jak długo trwał problem.

O jakie dokładnie skażenie chodzi i jakie jest zagrożenie zdrowotne z nim związane? Według brytyjskiego dziennika w wodzie stwierdzono czterokrotnie więcej perfluorooktanu sulfonianu (PFOS) niż pozwalają na to normy sanitarne. Eksperci ds. zdrowia powiązali tę substancję chemiczną z wieloma problemami zdrowotnymi takimi, jak na przykład zmiany w funkcjonowaniu wątroby, niska waga urodzeniowa, pogorszenie odpowiedzi immunologicznych czy wzrost poziomu cholesterolu.

Firma Cambridge Water została mocno skrytykowana za to, że nie uświadomiła mieszkańców i nie ostrzegła o problemie. Lokalni politycy domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec dostawcy wody. Jak jednak informują brytyjskie media, skażenie wody przekroczyło normy sanitarne, jednak pod względem prawnym prawdopodobnie nie było uchybień.

Autorstwo: Jakub Mróz
Zdjęcie: kaboompics (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.