To USA stoją za eskalacją konfliktu na Bałkanach

Opublikowano: 02.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 631

Pomimo upływu ponad 20 lat przebieg wojny w Jugosławii wciąż budzi wiele wątpliwości, szczególnie rola obcych wywiadów, które operowały podczas konfliktu stanowi sekret, do którego wciąż nie mamy dostępu. Takie osoby jak Robert Baer odsłaniają jednak szokującą prawdę o tym co działo się podczas wojny domowej na Bałkanach.

W wywiadzie Baer opowiada między innymi o swojej pierwszej operacji w Sarajewie w styczniu 1991 roku kiedy to jego zadaniem miało być śledzenie działalności serbskiej organizacji terrorystycznej, która miała rzekomo przeprowadzić serię ataków bombowych w mieście, problem w tym, że zdaniem Baera podobna organizacja nie istniała a jego zadaniem było w rzeczywistości wzbudzenie strachu wśród bośniackich władz. Po dwóch tygodniach udał się do Słowenii, gdzie przy pomocy organizacji pozarządowych i odpowiedniej propagandy przygotowano rząd i społeczeństwo na ogłoszenie niepodległości.

Baer utrzymuje, że metodą kłamstw i półprawd CIA wykorzystywało swoich oficerów i agentów do rozsiania nieufności wśród poszczególnych republik Jugosławii a finalnie do ich rozbicia.

Niezwykle interesujące informacje podaje on na temat słynnej masakry w Srebrenicy, utrzymuje on bowiem, że było to reżyserowane wydarzenie, podczas którego zginęło jednak równie wielu Serbów co Bośniaków, podczas gdy winą za rzeź obarczono tylko stronę serbską. Zdaniem Baera to właśnie Serbowie mieli być głównymi winowajcami ludobójstwa a co miało być pretekstem do interwencji USA w Jugosławii. “Miasto Srebrenica zostało poświęcone by dać Ameryce pretekst do ataku na Serbów za ich domniemane zbrodnie.”

Robert Baer, były oficer CIA jest obecnie poczytnym autorem publikującym książki na temat kulisów działalności tej agencji za czasów administracji Billa Clintona i George’a W. Busha. Baer służył w b. Jugosławii w latach 1991-94, publikował między innymi na łamach “Vanity Fair”, “The Wall Street Journal” i “The Washington Post”.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shfaya 02.12.2015 13:04

    Clintona i Bushów powinno się sądzić w Hadze. Najwięksi zbrodniaże pod przykrywką demokracji. Dolarokracja.
    Jak nie głupie ruskie to psychopatyczne USA. Co za świat. Dzięki za artykół. Przydałoby się więcaj źryddeł ale trop już mam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.