To się sprzeda?

Opublikowano: 28.01.2013 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 733

Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy o zachowaniu przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy Lotos S.A.

Jak przypomina Radio Maryja, projekt trafił do Sejmu w marcu 2012 r.; podpisało się pod nim ponad 150 tys. obywateli. Zgodnie z jego zapisami państwo byłoby zobowiązane do zachowania większościowego pakietu akcji rafinerii, a nadzór nad tym pakietem sprawowałaby Rada Ministrów. „Niestety przegraliśmy. Nieznacznie, bo raptem dwoma głosami, ale jednak 224 posłów było za przyjęciem sprawozdania Komisji Skarbu Państwa, która była za odrzuceniem naszego projektu” – powiedział Krzysztof Steckiewicz, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Polski Lotos. Dodał jednocześnie, że są także powody do zadowolenia: „Lotos póki co jest polski i póki co niby rząd obiecuje, że nie ma planów prywatyzacji. Jak wiemy jeszcze rok temu jednoznacznie chciał sprzedać”.

Poseł PiS Dawid Jackiewicz przypomina jednak dokument podpisany przez ministra Budzanowskiego, który przewiduje „zbycie wszystkich, posiadanych przez Skarb Państwa akcji inwestorowi strategicznemu lub zbycie wszystkich posiadanych akcji przez sprzedaż akcji rozproszonym inwestorom za pomocą giełdy papierów wartościowych”. „To są prawdziwe zamiary rządu RP Donalda Tuska co do Lotosu” – powiedział poseł.

Jak przypomina radio, Grupa Lotos S.A., wchodząca w skład Grupy LOTOS, to druga co do wielkości firma petrochemiczna w Polsce. Głównym udziałowcem w tej giełdowej spółce jest Skarb Państwa, który ma ponad 53 proc. akcji.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

  1. religiatoPCPdlaludu 28.01.2013 13:40

    Fenix ale wymyśliłeś. Przecież chodzi właśnie o całkowity brak odpowiedzialności. Oni mieliby ustanowić takie prawo? Paragraf 22 rulez.

  2. FreeG (korektor WM) 28.01.2013 13:52

    @Fenix
    @religiatoPCPdlaludu

    Przecież wyniki wszystkich głosowań od dawna są publikowane na stronie sejmu…
    http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=32&NrGlosowania=44

  3. FreeG (korektor WM) 28.01.2013 13:57

    Tak, z nazwiskami.
    Wejdź w link i kliknij na interesującą Cię liczbę “za” lub “przeciw”.

  4. MrStan 28.01.2013 14:27

    Z wyników głosowania widać, że jakby była dyscyplina i 100% obecność PISi i RP to by projekt przeszedł.

  5. religiatoPCPdlaludu 28.01.2013 15:50

    Odpowiedzialności i tak nie ma, a głosuje się na listę, nie osobę.
    To jest sprytnie wymyślone i możemy im naskoczyć.

  6. saal 28.01.2013 20:17

    Nic, co państwowe nie przynosi korzyści jednostce. Niemożliwe jest, by każdy miał jakieś zyski z tak zwanej publicznej własności.

  7. MamDosc 29.01.2013 01:19
  8. saal 29.01.2013 08:53

    @Łukasz
    Ani złotówki nie dostałem z tej publicznej własności 🙂 to socjalistyczne bzdury, bo każda potęga została zbudowana na działaniach jednostek a nie narodów. Prywatne firmy napędzają gospodarkę i prowadzą do rozwoju. No właśnie, prezesi tej publicznej własności zarabiają miliony – jaką tu widzisz równość?
    Nie utożsamiam się z nami wszystkimi i skarbem państwa, dlatego że jeszcze nigdy nie dostałem nic co by należało do nas, a dostałem wszystko co należało do mnie.

    @Fenix
    “Należy zadać pytanie jeśli udziałowcem jest skarb państwa 53%, jakie są udziały obywateli tego państwa ?
    Jakie zyski przynosi jednostce ?”
    To Twoja wypowiedź i rozumiem ją w sposób jednoznaczny. Jednostce przynosi korzyści to, co prywatne. Jeśli kiedykolwiek spróbujecie założyć działalność i zarobić większe pieniądze, zrozumiecie co przynosi korzyści.
    Faktycznie, osobom które nie chcą pracować większe korzyści przynosi własność publiczna, bo to z niej się utrzymują – czytaj zasiłki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.