To my wypracowujemy zysk!

Opublikowano: 08.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 347

Wykonują ciężką, niewdzięczną i odpowiedzialną społecznie pracę. Wynagradzani są na żałosnym poziomie. Zwracają uwagę na niesprawiedliwy podział wartości w ramach spółki. Listonosze wyszli na ulice polskich miast. Tym razem nie tylko z torbami, ale również z transparentami. Wczoraj protestowali w stolicy.

Demonstracja odbyła się pod budynkiem Poczty Głównej w Warszawie. Wzięli w niej udział listonosze, pracownicy i pracownice spółki oraz wspierający ich aktywiści Związku Syndykalistów Polski. Uczestnicy zgromadzenia informowali o swoim położeniu przed megafon oraz rozdawali ulotki. Rozwinęli transparenty o treści „Zarząd do roboty za 1500 zł” oraz „Chcemy podwyżek”.

Listonosze zwracali uwagę, że ich warunki pracy stale się pogarszają ze względu na zwiększoną liczbę obowiązków, przy zachowaniu tej samej liczebności personelu. – Pracujemy przeciążeni, roznosimy emerytury, ulotki, listy, paczki. Do tego doszły jeszcze przesyłki z Allie Express – wymieniał jeden z uczestników protestu, akcentując również, że wpływa to negatywnie na standard świadczonych usług. – Kiedy przesyłki dochodzą nieterminowo, nie jest to nasza wina. Proszę się na nas nie złościć. Robimy wszystko co w naszej mocy. Robimy to w nadgodzinach, za które nikt nam nie płaci. Gdybyśmy pracowali tylko w ośmiu godzinach pracy, to połowa przesyłek by nie dochodziła w terminie” – mówił pocztowiec.

Protestujący wymieniali również nieprzyjemności, jakie spotykają ich ze strony władz spółki. – Zarząd Poczty Polskiej mówi nam, że jesteśmy środowiskiem antypocztowym. Jednak to nam, a nie zarządowi zależy, by przesyłki dochodziły na czas – przekonywał uczestnik demonstracji. – Próbują nas nastraszać, grożąc nam zwolnieniami za krytykę na portalach społecznościowych. Ostatnio na stronie intranetu pojawił się artykuł pt. „Internet nie daje anonimowości” Tymczasem to my wypracowujemy zysk tej firmy. To także my domagamy się poprawy jakości funkcjonowania Poczty Polskiej” – mówił listonosz.

Wspomniano również, że Poczta Polska przynosi w ostatnim okresie zyski. Pracownicy nie mogą jednak liczyć na sprawiedliwy podział wartości. „Członkowie zarządu zarabiają powyżej 90 tys. zł miesięcznie. My około 1600-1800 zł na rękę. Jak mamy utrzymać rodziny?” – pytał jeden listonoszy.

Pracownicy przyznali, że władze spółki zadecydowały o wzroście wynagrodzeń. To ich jednak nie zadowala. – Zarząd chwali się, że dostaliśmy w tym roku dwie podwyżki. To było 150 złotych, teraz dostaniemy 100 zł To marne ochłapy, to nas nie zadowala. Żądamy 1000 zł podwyżki brutto. Tak byśmy zarabiali 3200 zł brutto. To jest minimalna kwota, która nas zadowoli i sprawi, że poczta zacznie pracować jak należy. I przywróci jej dobre imię. Obecnie reputacja poczty jest poszargana – mówił uczestnik demonstracji pracowników Poczty Polskiej.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o