To mój brat kierował Solidarnością

Opublikowano: 16.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 293

Lider PiS Jarosław Kaczyński wyraził zdanie, że „Solidarnością” de facto kierował nie Lech Wałęsa, a zmarły w 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem Lech Kaczyński.

Z takim oświadczeniem polityk wystąpił podczas prezentacji swojej autobiografii. W książce tej Kaczyński opowiedział nie tylko o swojej karierze politycznej, ale wiele miejsca poświęcił działalności swojego brata bliźniaka.

Podczas prezentacji Kaczyński podkreślił, że na przełomie lat 1980. i 1990. Opozycja w Polsce składała się z trzech grup: niezależnego samorządnego związku zawodowego „Solidarność”, Kościoła i „warszawsko-krakowskich elit”.

„Jeśli ktoś w Polsce chciał osiągnąć coś poważnego w polityce, musiał mieć powiązania z jedną z tych trzech grup, a najlepiej z dwiema z nich. My mogliśmy rozpocząć naszą działalność tylko dzięki temu, że bardzo wpływowym człowiekiem w „Solidarności”, pierwszym zastępcą Lecha Wałęsy, a właściwie to osobą sterującą na co dzień pracą związkową, był mój brat” — powiedział Kaczyński.

Podkreślił także, iż jego brat był kategorycznie przeciwny kandydaturze Wałęsy na stanowisko prezydenta Polski.

„Leszek mówił do mnie: nie rób tego, bo on jest nieobliczalny, to się źle skończy. Pokłóciliśmy się o to. Ja mówiłem: Nie znajdziemy innej dynamiki politycznej, tylko taka jest możliwa” — stwierdził Kaczyński.

Wałęsa skrytykował słowa Kaczyńskiego. Według niego „trzymał go (Lecha Kaczyńskiego) tylko dlatego, że ten był przeciętny i słuchał się”. Eksprezydent Polski twierdzi, że wszystkie polityczne idee należą właśnie do niego, a Kaczyński jedynie je realizował.

Wcześniej Lech Wałęsa w transmisji na żywo na swoim facebookowym profilu obwinił Jarosława Kaczyńskiego o śmierć jego brata, a następnie zamieścił na swojej tablicy informację, która zaczyna się od słów: “Poczytajcie sobie medyczne badania na temat blizniakow jednojajowych. Jak jeden zginie, to drugi juz do konca zycia jest nienormalny” (pisownia oryginalna).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

jakby porównać inteligencje wypowiedzi obu Panów to chyba każdy sobie odpowie który mówi jak było a który … bzdury jak zwykle. no ale są plusy dodatnie i ujemne, prawda?

ZIWK
Użytkownik

Ciekawe, że cały Świat w tamtych latach słyszał o Lechu Wałęsie a mało kto kojarzył osoby z drugiego szeregu – m.in. braci Kaczyńskich.
Lech nie zaprzeczy, a Jarka lekko ponosi megalomania…