To kłamstwo, że PiS musi przywrócić 23% VAT na paliwo

Opublikowano: 04.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2848

Pod koniec listopada wicepremier Jacek Sasin poinformował, że na skutek decyzji Komisji Europejskiej, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższy VAT m.in. energii elektrycznej, paliw czy nawozów. Politycy Konfederacji zwracają uwagę na pewien istotny szczegół.

Jak stwierdził poseł Krzysztof Bosak, że „rząd od stycznia wprowadza podatek VAT na gaz aż o 18 punktów procentowych wyższy (!), niż wymaga UE”. „Apeluję do mediów, żeby informować o tym Polaków! Przestańcie powtarzać kłamstwa rządu, że tak trzeba. Trzeba 5%. 23% to wybór będący konsekwencją kryzysu budżetowego” – podkreślił. Zdaniem polityka Konfederacji rządzącym opłaca się „ignorować merytoryczną krytykę i rozniecać zastępcze spory”.

Z kolei inny poseł Konfederacji – Stanisław Tyszka zauważył, że w innych krajach UE VAT na gaz jest znacznie niższy, niż 23%. Inny z polityków Konfederacji, Emil Krawczyk z Rady Krajowej partii Nowa Nadzieja, wyraził zmartwienie niepodnoszeniem tej sprawy przez inne partie opozycyjne.

„Bardzo mnie martwi brak protestów PO, Lewicy i Hołowni na przywracanie przez PiS 23% stawki VAT na gaz »bo UE«, gdy UE wymaga wyłącznie 5%” – napisał.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. kufel10 04.12.2022 20:43

  I znów temat zastępczy a gawiedź się na to łapie 😉 Część jeszcze chodzi zahipnotyzowana “występem” polskich kopaczyków, którzy zostali rozgromieni przez czarnoskórą reprezentację (to jakby husaria dostała łomot od .. np papuasów). Ja przypomnę że 10 lat temu za “peło” cena pb95 podskoczyła do 6zł a lpg do 3zł, zwykle jednak były to ceny 4,50-5 oraz 2-2.50. Wówczas średnio zarabialiśmy 2x mniej, choć niektórzy np 5x mniej. Obecnie pb95 jest po 6,50 ale półtora roku temu była po 3.50, średnio zatem znów jest koło 5zł. Jeśli potrafisz liczyć, to w czym tu jest problem ???

 2. emigrant001 06.12.2022 18:53

  W zasadzie to każdy żond, który popiera jakąś ze stron wojny domowej na wschodzie, powinien trafić do kosza za sankcje przeciw swojemu społeczeństwu. W Polsce dopiero po wyborach okaże się w jak głębokiej d0pie są wszyscy po covidowym szaleństwie i obecnych dodatkach, prądowych, węglowych, gazowych. Każdy żond, w prawie każdym kraju EU (oprócz Węgrów) dzielnie rozwiązuje problemy, które sami tworzą. Wszyscy politycy powinni trafić na śmietnik historii. Mało śmieszny link:)
  https://tech.wp.pl/ukrainska-lekcja-latami-produkowali-nowoczesna-bron-byla-sprzedawana-za-granice,6804922838870752a
  Pomoc banderowcom odbije się Polakom potężną czkawką i to na koszt podatnika, chociaż mówienie o tym, że żond jest polski to również mało śmieszny żart:)
  a ten jest lepszy:)
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1657541102pL64ROj0t03Y0UwdBZaaeQ.jpg
  PZDR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.