To jest sytuacja patologiczna

Opublikowano: 20.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2052

Podczas wspólnej konferencji prasowej lubelskich działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego, narodowcy krytycznie odnieśli się do warunków KPO. Przypomnieli, że ta inicjatywa jest tak naprawdę pożyczką. Wyrazili też opinię, że ogranicza suwerenność państw członkowskich UE.

Działacze MN i RN w Lublinie zaprotestowali „przeciwko uczestnictwu Polski w unijnym programie zadłużenia, który przewiduje odebranie Polsce kolejnych kompetencji na rzecz Brukseli”. „KPO nie jest jakąś manną z nieba. Są to pieniądze tak naprawdę pożyczone przez całą Unię Europejską i jedyne, co nam Bruksela tutaj daje, to to, że oni podżyrują Polsce kredyt, który my będziemy spłacać” – zwrócił uwagę Piotr Zduńczyk z Ruchu Narodowego.

Zduńczyk wskazał także, że KPO ogranicza kompetencje poszczególnych państw. „Najgorsze w tym wszystkim, że my, zawierając tę wielomiliardową pożyczkę, nawet nie będziemy mieli wpływu na to, na co zostaną te środki przeznaczone, ponieważ będzie to kontrolowane przez instytucje unijne. Czyli to jest kolejne zabranie kompetencji państwom narodowym” – podkreślił.

Lider lubelskiego Ruchu Narodowego zaznaczył również, że KPO jest poza kontrolą demokratycznego państwa prawa. „Cały program KPO jest wyciągnięty tak naprawdę poza kontrolę demokratycznego państwa prawa. Albowiem obywatele w zasadzie powinni wręcz w referendum decydować o tym, czy taką wielką pożyczkę i takie wielkie zobowiązania powinno państwo polskie zaciągać. A mamy do czynienia z sytuacją, kiedy nawet parlamentarzyści partii rządzącej są zdziwieni, jak słyszą o tym, na co rząd się zgodził w KPO. To jest sytuacja patologiczna i centralizacja władzy Unii Europejskiej, na co my się zdecydowanie nie zgadzamy” – powiedział.

Autorstwo: Paweł Kubala
Zdjęcie: steinchen (CC0)
Ma podstawie: Twitter.com [1] [2] [3]
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.