To ingerencja w nasze wewnętrzne sprawy!

Opublikowano: 21.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1967

Władze Chin zdecydowanie potępiły przyjęcie przez Senat Stanów Zjednoczonych projektu ustawy o „Ochronie praw człowieka i demokracji w Hongkongu”, który przewiduje nakładanie sankcji na osoby naruszające prawa człowieka, czytamy w oświadczeniu rzecznika MSZ ChRL Geng Shuanga.

We wtorek Senat USA jednogłośnie przyjął właściwą wersję projektu ustawy o „Ochronie praw człowieka i demokracji w Hongkongu”. Senat w ramach tej samej sesji głosował również nad projektem ustawy zakazującej dostaw niektórych rodzajów amunicji dla policji w Hongkongu ze Stanów Zjednoczonych.

„Ten projekt lekceważy fakty i prawdę, stosuje podwójne standardy i stanowi otwartą ingerencję w sprawy Hongkongu i wewnętrzne sprawy Chin. Jest to poważne naruszenie prawa międzynarodowego i podstawowych zasad regulujących stosunki międzynarodowe. Chiny potępiają to i zdecydowanie się temu sprzeciwiają” – czytamy w oświadczeniu rzecznika chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Chińskie władze wezwały Stany Zjednoczone do zaprzestania takiej polityki „zanim będzie za późno i natychmiastowego podjęcia środków, aby projekt tej ustawy nie stał się prawem”, grożąc odwetem. „Chiny będą musiały podjąć zdecydowane środki zaradcze, aby chronić naszą narodową suwerenność, interesy w kwestii bezpieczeństwa i rozwoju” – dodał Geng Shuang.

Od początku czerwca w Hongkongu odbywały się masowe protesty wywołane rozpatrzeniem ustawy o ekstradycji. W tym czasie policja zatrzymała prawie 4,5 tysiąca osób, z których najmłodsza ma 11 lat, ponad 1,5 tysiąca osób zostało hospitalizowanych z powodu obrażeń, których doznały na ulicach, rannych zostało ponad 400 policjantów. Po masowych protestach władze Hongkongu zdecydowały się na ustępstwa i na początku października projekt ustawy został całkowicie wycofany. Jednak protesty nie ustały, stały się mniej liczne, ale bardziej zacięte.

W ostatnich dniach w Hongkongu nasiliły się starcia, protestujący zmienili taktykę i zaczęli zajmować kampusy uniwersytetów. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie szkoły są zamknięte. Od kilka dni Hongkong przeżywa transportowe załamanie, demonstranci przeszli od wielotysięcznych marszów do blokowania dróg, tuneli i mostów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ