To chyba największa kompromitacja „Demagoga”

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Komunikaty, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6628

Ponieważ mamy sytuację kryzysową związaną z blokowaniem naszego portalu na krajowych serwerach DNS, musiałem powrócić do aktywności na „Facebooku”. Staram się, aby demagodzy z „Demagoga” nie mogli się niczego przyczepić, dlatego ważę słowa rozważnie. Ale dzisiaj okazało się, że to za mało, bo „Demagog” uznał informację zgodną z jego ustaleniami za fake newsa. Sami zobaczcie…

Nasz wpis głosił, że w Niderlandach podczas protestów rolników (ani słowa, że podpalili go rolnicy) spłonął sklep Picnik, który dotował Bill Gates.

Tymczasem „Demagog” twierdzi, że to nieprawda, bo… nie płonie fabryka sztucznego mięsa Billa Gatesa, a jedynie sklep Picnic, który w jakimś stopniu współfinansował Bill Gates (nie wiadomo, czy wyłożył 1 czy 99%, bo danych nie opublikowano – kwestia nieweryfikowalna).

Newsa o pożarze przed publikacją weryfikowałem wcześniej na stronie łowców fake newsów z AFP, tam dowiedziałem się o fake newsie z pożarem fabryki sztucznego mięsa i dlatego ani słowa o tym na naszym portalu nie było. Jak widać, cenzura „Facebooka” dosięga nawet wtedy, gdy pisze się rzeczy zbieżne z tzw. „weryfikatorami faktów”.

Niestety, nie ma jak się odwołać od krzywdzącej decyzji, a może mieć ona dotkliwe skutki.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

36

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Rhumek 22.07.2022 13:58

  Samo określenie ,,demagog,, kojarzy się z fałszywą lub naciąganą ,,prawda,, a wiec z kompromitacja.

 2. g2marcin 24.07.2022 22:44

  Cenzura jest wszechobecna. Tym bardziej wielkie dzięki Adminie za to co robisz. Na szczęście mogę normalnie korzystać z wolnemedia bynajmniej tylko przez wifi bo moim dostawcą internetu jest mała lokalna firma. Zachęcam wszystkich do wsparcie by portal trwał i niósł wartościowe treści jak najdłużej.

 3. agama 03.08.2022 18:13

  oni sami produkują fake newsy, np. o bezpieczeństwie szczepionek na Covid, a teraz szczują gejowską ospą, byle więcej hitlerowskich praktyk wprowadzić przeciwko wolnym społeczeństwom

 4. Collega 01.09.2022 16:31

  Tę piosenkę @g2marcin dedykuję Tobie 🤗
  https://youtu.be/VHE5ldNguHE

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.