To był „nowiczok”

Opublikowano: 13.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1690

Wczoraj po południu Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OZBC) z siedzibą w Hadze wydała w Londynie komunikat specjalny potwierdzający, że substancja, którą ponad miesiąc temu próbowano otruć w Anglii brytyjsko-rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, należała do grupy środków bojowych „nowiczok”, opracowanej w ZSRR w latach 1970.

Jednocześnie OZBC nie wskazała jakie jest pochodzenie użytej trucizny i kto ją zastosował – formuła tej substancji jest znana od dawna a zdolność do jej wyprodukowania ma ok. 20 krajów. Na początku tego miesiąca brytyjskie wojskowe laboratorium chemiczne zadeklarowało, że nie jest w stanie określić, czy użyty w Salisbury „nowiczok” został wyprodukowany w Rosji, czy gdzie indziej.

OZBC podkreśla w swoim komunikacie, że substancja miała bardzo wysoką jakość („czystość”). Szczegóły jej struktury są zawarte w „tajnym, kompletnym raporcie” do dyspozycji państw członków organizacji. OZBC jest organem wykonawczym konwencji o zakazie broni chemicznej, podpisanej w 1993 r. Należą do niej 192 państwa, więc niemal wszystkie kraje świata. Birma (Mjanma) i Izrael podpisały konwencję, lecz jej dotąd nie ratyfikowały.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson zapewnił, że „nie może być żadnych wątpliwości, co do tego, co zostało użyte i nie ma innego wytłumaczenia w kwestii sprawcy – jedynie Rosja ma środki i motyw”. Rosja zaprzecza jakoby miała coś wspólnego z próbą zabójstwa w Salisbury.

66-letni Siergiej Skripal wraca do zdrowia, ale wolniej niż jego córka Julia, która wyszła już ze szpitala. Wypisano do domu również policjanta, który otruł się pomagając Skripalom. Dwójka Rosjan poleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma zostać ukryta. Afera związana z tym otruciem spowodowała bezprecedensową w historii falę wydaleń rosyjskich dyplomatów z ponad 20 krajów, co spotkało się z takim samym działaniem Rosji.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. polach 13.04.2018 16:15

  Akcja fałszywej flagi-dlatego “wyjątkowo czysty” środek super trujący a ludzie po nim nadal żyją, bo to jedynie pretekst do nagonki na Rosję, nic po za tym-psychopaci chcą wojny, tak aby nie było że kogoś atakują- tylko niby bronią bezbronnych…

 2. armagedon 13.04.2018 18:53

  Wyjątkowo czysty i zrobiony w Rosji, to coś takiego jak dom kultury milicji obywatelskiej .

 3. Hassasin 14.04.2018 10:08

  Drodzy Państwo tu Ator z wideoprezentacji odrobił calusieńką pracę domową:

  https://www.youtube.com/watch?v=2s5MZONO5_Q

  …..logicznie i przystępnie……..np: gościu od tego gazu wyemigrował do USA bodajże w latach 90 tych. Włącz myślenie.

 4. rumcajs 14.04.2018 11:47

  Jest taka przypowiastka o muchach i ich pozywieniu… Jak wiadomo muchy pożywiaja sie odchodami, i jest ich miliony milionów. Według zasad wpojonych nam, jako “demokratyczne” wiekszośc ma racje, ba, wiekszośc nie może sie mylic, zatem idąc tym szlakiem myslenia, odchody sa najlepszym pozywieniem swiata, bo miliony milionów, nie moga sie mylic. Taka zasadę stosuje nasza “prasa” i masmendia, a szkoły, i te same masmendia, sprowadzaja poziom myslenia społeczeństw, do poziomu myslenia muchy…
  Ci co dali wiare w te brednie, sa zwykłymi muchami w postaci “homo”, bo na “sapiens” raczej nie zasługuja…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.