To był lipiec 1945

Opublikowano: 02.01.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 629

Lipiec 1945, dwa miesiące po zakończeniu II wojnyświatowej w okolicach Augustowa wydarzyła się jedna z największych zbrodni na polskim Podziemiu, co pokazuje ten film dokumentalny. W nazywanej „małym Katyniem” Obławie Augustowskiej uwięziono i zamordowano, prawie sześćset osób. Za tą akcją stały połączone siły NKWD i UB. W filmie widzimy sceny rozmów ze świadkami tragedii z lipca 1945 roku. Wędrujemy z nimi po miejscach tych ponurych wydarzeń – obejściach gospodarstw, polach, przyleśnych polanach. Stoimy tam, skąd zostali porwani członkowie ich rodzin – żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego. Film jest opowieścią o losach ludzi, ich przeżyciach, o sensie cierpienia i milczenia.

Źródło: YouTube.com

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.