To będzie więcej niż maszyna

Opublikowano: 21.04.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2025

W najnowszym wywiadzie przesłanym na kanał „TED” na „Youtube” Elon Musk mówił o robotach, sztucznej inteligencji i dzielił się tym, jak widzi przyszłość. „Hi-tech” jest najważniejszym zagadnieniem. Założyciel firmy kosmicznej SpaceX wyjaśnia w wywiadzie, w jaki sposób rozwiązania Tesli do samodzielnej jazdy przydadzą się w dziedzinie robotyki. Według przedsiębiorcy w niedalekiej przyszłości roboty humanoidalne będą bardziej powszechne.

Elon Musk zgadza się również z ankieterem, że do około 2050 roku w większości domów będą roboty domowe, chociaż ulepszenie sztucznej inteligencji (AI) pozostaje przeszkodą w tym obszarze rozwoju. „Zajęło mi trochę czasu, zanim zdałem sobie sprawę, że aby rozwiązać problem samodzielnej jazdy, trzeba stworzyć prawdziwą sztuczną inteligencję” – powiedział Musk.

Gdy dostaną pojazd („właściwie robot na czterech kołach”, wyjaśnia biznesmen), będzie to duży krok naprzód. Sztuczną inteligencję można również zastosować do robotów humanoidalnych.

Musk podkreślił, że firmy takie jak Boston Dynamics już wykazały zdolność do tworzenia atrakcyjnych robotów humanoidalnych, ale wciąż daleko im do robotów AI pomagających w pracach domowych. „Na razie brakuje im prawdziwej sztucznej inteligencji, aby asystent mógł „nawigować w prawdziwym świecie i robić przydatne rzeczy bez wyraźnych instrukcji” – wyjaśnia założyciel Tesli. „Samochody Tesla są w tym bardzo dobre. Musimy tylko opracować specjalistyczne siłowniki i czujniki dla robota humanoidalnego. Ludzie nie mają pojęcia, że będzie to coś więcej niż tylko maszyna” – podsumowuje Musk.

„Robotyzacja” domów niesie ze sobą niebezpieczeństwa. W związku z tym biznesmen ostrzega, że świat będzie musiał ciężko pracować, aby uniknąć dystopijnego scenariusza, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. CEO SpaceX i Tesli powiedział wcześniej, że jego druga firma, Neuralink, została założona po części w celu „łagodzenia zagrożenia AI”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.