Titanic, statek który nigdy nie zatonął

Opublikowano: 04.11.2016 | Kategorie: Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1425

RMS Titanic, był największym na świecie i najbardziej luksusowym rejsem liniowym, który uderzył w górę lodową w trakcie pierwszego rejsu wczesnym rankiem 15 kwietnia 1912 roku. Na statku przebywało łącznie 2224 pasażerów i członków załogi, w wyniku zderzenia z lodowcem zginęło 1500 osób.

CZY ZDERZENIE I TRAGICZNY WYPADEK BYŁ KWESTIĄ PRZYPADKU?

Titanic był jednym z trzech olimpijskich liniowców oceanicznych, budowanych w stoczni Harland and Wolff w Belfaście. Olympic został wprowadzony na rok przed Titanickiem, prawdopodobnie był równie pechowy co pozostałe dwa statki. Kilka miesięcy po uruchomieniu rejsów doznał dwóch poważnych kolizji powodując poważne uszkodzenia konstrukcji. Niektórzy badacze twierdzą, że statek doznał o wiele poważniejszych strat niż zostało to oficjalnie przedstawione. Naprawa Olympica mogła doprowadzić do ruiny firmę, która go stworzyła.

CZY WŁAŚCICIELE FIRMY DOKONALI OSZUSTWA UBEZPIECZENIOWEGO, ABY RATOWAĆ SWOJE INWESTYCJE?

Oszustwo miało polegać na podmienieniu statków. Oznaczało to w praktyce, że uczestnicy rejsu nie płynęli tak na prawdę statkiem Titanic, a uszkodzonym wcześniej w wyniku kolizji Olympiciem. Przemawia za tym fakt, że oba statki były do siebie bardzo podobne, różniły się wizualnie niewielkimi szczegółami.

Teoria o niezatapialności Titanica została spopularyzowana w 1998 roku i dokładnie opisana w książce “Titanic, statek który nigdy nie zatonął” autorstwa Robina Gardinera. Istnieje kilka dowodów potwierdzających tę teorię.

ILUMINATORY

Iluminatory to wodoszczelne okna umieszczone w burcie. Zwolennicy teorii zamiany zwracają uwagę na różnice w liczbie iluminatorów na statkach. Olympic miały 16, a Titanic miał 14. Zdjęcia Titanica wykonane w doku pokazuje go z 14 iluminatorami. Ale w czasie jego dziewiczego rejsu na zdjęciach widoczne jest 16 iluminatorów dokładnie tak jak w Olympicu.

ZAŁOGA

Przed uruchomieniem Titanica w kraju odbywały się strajki. Tysiące strażaków i innych pracowników strajkowało na terenie całego kraju. Pomimo wstrzymania prac w kilku sektorach gospodarki właściciele Titanica mieli problem ze skompletowaniem załogi. Choć większość z osób pracy po prostu potrzebowała. W firmie krążyły pogłoski o podmianie statków i obawa przed tragedią mogła zniechęcać ludzi do uczestnictwa w rejsie. Co bardziej intrygujące, z uczestnictwa w rejsie zrezygnowało kilka wpływowych osób na krótki czas przed jego rozpoczęciem.

BEZZAŁOGOWY STATEK RATUNKOWY

Statek SS Kalifornia własności tej samej firmy co Titanic, wypłynął tego samego dnia, zatrzymując się na środku Atlantyku i czekając. Taki rejs może nie byłby dziwny gdyby nie fakt, że na statku nie było żadnych pasażerów, mieścił on jednak około 2500 miejsc. Co więcej na statku znajdywało się około 3 tysięcy kocy i ciepłej odzieży. Dlaczego akcja ratunkowa się nie powiodła? Autor Robin Gardiner sugeruje poważne błędy nawigacyjne, które doprowadziły do zatrzymania sie statku Kalifornia w niewłaściwym obszarze – około 12 mil od Titanica. W późniejszym czasie załoga statku Kalifornia była oskarżana o doprowadzenie do tragedii i nie udzielenie odpowiedniej pomocy ratunkowej.

WRAK STATKU

Wrak Titanica została odkryty przez Roberta Ballarda w 1985 r. Niektóre dowody popierają teorię zamiany statków. Stempel 401 – numer identyfikacyjny stosowany na Titanicu w Harland and Wolff można zobaczyć na śmigła Titanica. Prawdopodobnie został dopasowany do Olympic po wcześniejszej kolizji z 1911 roku. Co wydaje się być litery M i P mogą być również widoczne na boku wraku. Mogą to być pozostałości oryginalnej tabliczki Olympic.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: TheUnredacted.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. klaudikurt 04.11.2016 19:23

    Oj jestem pod wrażeniem , nie takie wały świat robił i roić będzie np Per Harbor gdzie alert wojenny odwołano a radar wyłączono i lotniskowce poszły w sina dal złom wygaszono itd.

  2. Szurnięty Mędrzec 05.11.2016 00:07

    Zrobili o tym film a ludzie go obejrzeli. Teraz poczują się zrobieni w balona hahahahaha.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.