„TikTok” usunie wideo z krytyką klimatyzmu

Opublikowano: 02.05.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1927

„TikTok” poinformował w kwietniu, że aktualizuje swoją politykę dotyczącą „dezinformacji”, namierzając wszelkie treści, które „podważają dobrze ugruntowany konsensus naukowy” na temat globalnego ocieplenia. Wszelkie wideo zawierające niepożądane „informacje” na temat kryzysu klimatycznego będą usuwane.

Firma wprowadza również nowe funkcje wyszukiwania, aby skierować każdego, kto szuka treści dotyczących klimatu, w stronę „autorytatywnych informacji”, pozyskiwanych we współpracy z ONZ. Jest to podejście podobne do przyjętego przez „YouTube”, który podczas wyszukiwania filmów promuje linki do stron internetowych ONZ poświęconych zmianom klimatu.

Modyfikacje wprowadzono przed Dniem Ziemi (22.04.2023 r.), corocznym globalnym wydarzeniem, co miało na celu podkreślić znaczenia zaangażowania czasu, zasobów i energii w rozwiązanie kryzysu klimatycznego.

„TikTok” poinformował, że wprowadzane zmiany pomogą „wzmocnić rzetelne dyskusje o klimacie” oraz „ograniczyć szkodliwe dezinformacje”.

Na podstawie: News.Sky.com
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.