Testy z bronią laserową na pokładzie samolotu

Opublikowano: 19.09.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 817

Badania nad bronią laserową trwają od dawna ale dopiero od kilku ostatnich lat pojawia się możliwość, aby systemy te można było zamontować na pojazdach lądowych czy na okrętach. Jeśli chodzi o prace nad taką bronią to Stany Zjednoczone zdecydowanie są na pierwszym miejscu a w przyszłości, lasery będą powszechnie używane w wojsku.

Koncern Lockheed Martin we współpracy z Air Force Research Laboratory (AFRL) i Uniwersytetem Notre Dame przeprowadził niedawno testy w powietrzu. Wykorzystano w tym celu samolot i zamontowano na nim specjalną broń laserową, która ma zapewnić maszynie kompletną ochronę przed pociskami wroga.

Wstępne testy zakończyły się z powodzeniem a Lockheed zapowiada kolejne, które mają odbyć się w ciągu 12 miesięcy. Przez ten czas, broń zostanie jeszcze bardziej dopracowana. W tym przypadku, system laserowy ma pełnić raczej funkcję obronną dla samolotów wojskowych.

Należy jednak dodać, że Stany Zjednoczone nastawione są na wprowadzenie broni laserowej do pojazdów lądowych, okrętów i samolotów (myśliwców szóstej generacji i bezzałogowców). Systemy te będą mieć charakter nie tylko defensywny ale również i ofensywny. Co więcej, Izrael chce wdrożyć zupełnie nową tarczę antyrakietową “Żelazny Promień”, która będzie niszczyć pociski za pomocą laserów.

Autor: John Moll
Na podstawie: Lockheed Martin
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.