Testują preparaty na COVID-19 na polskich dzieciach

Opublikowano: 31.01.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1974

Rozpoczęły się testy skuteczności „szczepionek” przeciwko COVID-19 (jak marketingowo nazywa się eksperymentalne preparaty terapii genowej – przypis WM) wśród nastolatków powyżej 11. roku życia. Do udziału w badaniach przystąpiły rodziny z Rzeszowa.

Początkowo producenci tacy jak Pfizer i Moderna skupili się na badaniach klinicznych „szczepionek” wśród populacji najbardziej narażonych na ciężki przebieg COVID-19 – głównie wśród seniorów i osób borykających się z innymi chorobami, w tym z cukrzycą czy chorobami autoimmunologicznymi (czyli osób najbardziej zagrożonych wystąpieniem groźnych skutków ubocznych – przypis WM). Teraz jednak, gdy „szczepienie” dorosłych ruszyło na dobre, producenci „szczepionek” rozpoczęli także testy wśród młodszych członków populacji, a dokładniej mówiąc wśród nastolatków. W Stanach Zjednoczonych pierwsze badania kliniczne dzieci w wieku 12-15 lat koncerny Pfizer i Moderna uruchomiły jeszcze z końcem grudnia, natomiast teraz testy rozpoczęły się również w innych rejonach świata, w celu sprawdzenia skuteczności i bezpieczeństwa szczepionki w populacjach pacjentów różniących się od siebie genetycznie.

W Polsce do badań klinicznych „szczepionki” na COVID-19 przystąpili lekarze, genetycy i rodziny z Rzeszowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z rekrutacją uczestników nie było żadnych problemów, natomiast nie wiadomo na razie, jaką otrzymują oni „szczepionkę”.

„Badania kliniczne tzw. trzeciej fazy odbywają się w grupie nastolatków w wieku powyżej 11. roku życia. Dodatkowo obejmie najmłodsze dzieci w wieku powyżej trzech miesięcy. Na razie nie możemy podać bliższych szczegółów ze względu na poufny charakter projektu” – poinformował na łamach Wirtualnej Polski dr Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa. „Przypomnę, że początkowo producenci szczepionek skupili się na przebadaniu skuteczności szczepionek wśród grup najbardziej narażonych na ryzyko śmierci w wyniku COVID-19. Jest jednak jasne, że prędzej czy później szczepienia powinny objąć dzieci. Będzie to sprzyjać uzyskaniu odporności wszystkich grup wiekowych Polaków na infekcję koronawirusem” – dodał dr Mazur, który jest jednocześnie organizatorem szczepień na terenie województwa podkarpackiego.

Jeśli testy „szczepionek” przeciwko COVID-19 okażą się pomyślne, to mogą one zostać udostępnione jeszcze z końcem 2021 r. Wiadomo jest, że dzieci z reguły przechodzą zakażenie koronawirusem bardzo łagodnie albo zupełnie bezobjawowo, ale w związku z tym mają one też największą zdolność do „cichego” roznoszenia wirusa. U niektórych dzieci może się też rozwinąć tzw. pocovidowy zespół zapalny, który prowadzi m.in. do problemów z sercem.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

Komentarz „Wolnych Mediów”

Ciekawe, czy dzieci świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym a jeśli tak, czy zostały poinformowane uczciwie o skutkach ubocznych, jak zgony czy nieprzewidywalne w długiej perspektywie choroby? Jeśli rodzice podjęli za dzieci decyzję o ich udziale w eksperymencie medycznym – są skrajnie nieodpowiedzialni. Narazili życie i zdrowie swoich podopiecznych! Czy jeśli dziecko umrze lub rozchoruje się w wyniku eksperymentu – poniosą karę?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

JESTEŚMY W STANIE WOJNY BIOLOGICZNEJ, więcej o tym;

https://rumble.com/vdf0sj-covid-bro-biologiczna-dr.-lee-merrit.html

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Każdy kto podejmie próbę przeprowadzenia eksperymentu medycznego na moim dziecku, poniesie śmierć na miejscu!!!