Testują na małpach szczepionki na AIDS

Opublikowano: 15.09.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 563

Amerykańskim naukowcom udało się stworzyć szczepionkę, która całkowicie zniszczyła patogen wirusa SIV w organizmie afrykańskich małp, według publikacji zamieszczonej w czasopiśmie “Nature”.

Naukowcy zwalczyli agresywną postać wirusa SIVmac239, który jest sto razy bardziej niebezpieczna niż HIV. Zakażone małpy umierają zwykle w ciągu dwóch lat, ale szczepionka to zmieniła. Zwierzęta przeżyły już trzy lata od chwili zainfekowania. Leczenie było skuteczne w 9 na 16 przypadków.

Szczepionka, którą oparto na cytomegalowirusie (CMV), pozwala stworzyć przeciwciała. Większość małp zareagował pozytywnie na specyfik. Naukowcy nie wiedzą jednak jeszcze, dlaczego dotyczy to tylko połowy małp poddanych badaniu. Teraz Amerykanie zamierzają badać szczepionkę w kontekście leczenia ludzi zakażonych wirusem HIV. Rozpoczną w ciągu dwóch najbliższych lat, jeśli uzyskają zgodę organów regulacyjnych.

Trudno mówić o całkowitym zniszczeniu wirusa, ponieważ zawsze pozostanie on jednak w organizmie (infekcja jest zabezpieczona i wydzielona). Szczepionki te nie mogą zapobiec infekcji pierwotnej, ale mogą zniszczyć przewlekłe zakażenia i całkowicie uwolnić organizm od choroby.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. goldencja 15.09.2013 12:32

    9 na 16 przypadków to słaby wynik.

    @admin, AIDS to zespół nabytego upośledzenia odporności i może zostać wywołany przez wiele chorób , a czasem nawet przez wypadki, błędy lekarskie, zatrucie chemiczne, napromieniowanie itp. W niektórych przypadkach wywoływany jest przez HIV – z tego jest najbardziej rozpoznawalny. Wielu zakażonych HIV nigdy nie zachoruje na AIDS – niektórzy posiadają geny zabezpieczające przed rozwojem choroby, inni nie dożyją tego momentu, bo wcześniej przedawkują narkotyki. W każdej regule są wyjątki. HIV to wirus, a każdy organizm inaczej sobie radzi z wirusami. Trudno więc powiedzieć, że nawet 90% zakażonych HIV zachoruje na AIDS, bo być może zachoruje tylko 50% jeśli dożyją i jeśli będą utrzymywali niską jakość życia – używki, kontakty z zainfekowanymi osobami itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.