Testament księcia Filipa zapieczętują na 90 lat

Opublikowano: 18.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1156

Sąd Najwyższy w Londynie zadecydował o tym, że ostatnia wola księcia Filipa zapisana w jego testamencie, nie zostanie ujawniona, a testament będzie zapieczętowany na 90 lat, aby zachować godność królowej.

Sędzia do spraw rodzinnych Andrew McFarlane orzekł, że testament księcia Filipa zostanie zapieczętowany i że „nie należy sporządzać kopii testamentu ani przechowywać go w aktach sądowych” zgodnie z królewską konwencją obowiązującą od 1910 roku.

Zgodnie z brytyjską tradycją prawną treść testamentów jest zwykle upubliczniana, jednak już od prawie stu lat sąd utajnia ostatnią wolę członków rodziny królewskiej. Jak zaznaczył sędzia McFarlane wobec rodziny królewskiej może zostać zastosowane specjalne traktowanie i gwarantuje to jej konstytucyjna rola suwerena.

Zapieczętowanie testamentu księcia Filipa na 90 lat sąd umotywował koniecznością ochrony „prywatnych aspektów życia pewnej grupy osób, aby zachować godność suwerena i członków rodziny”. Dodał także, iż „stopień rozgłosu, jaki publikacja zapewne by przyciągnęła, byłby bardzo obszerny i całkowicie sprzeczny z celem utrzymania godności suwerena”.
Sędzia nie zna treści testamentu

Sąd podjął decyzję o zapieczętowaniu testamentu księcia Filipa w lipcu za zamkniętymi drzwiami, jednak poinformowanie o niej nastąpiło dopiero teraz. Sędzia McFarlane zaznaczył także, iż sam nie widział testamentu księcia, jednak jest opiekunem sejfu, w którym znajdują się testamenty wysokich rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej umieszczone w 30 kopertach. Po 90 latach będzie można odpieczętować testament księcia Filipa, jednak nie jest to jednoznaczne z jego opublikowaniem. To członkowie rodziny królewskiej podejmą decyzję w tej sprawie.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o