Tesla „pozbywa się” Elona Muska

Opublikowano: 01.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2883

Założyciel firmy Tesla Elon Musk i amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uregulowali w trybie przedsądowym stawiane Muskowi zarzuty o oszustwo z powodu oświadczeń o zamiarze sprywatyzowania firmy, głosi komunikat SEC.

Musk pozostanie szefem Tesli, ale będzie musiał zrezygnować z funkcji prezesa zarządu na co najmniej trzy lata. Zostanie zastąpiony przez niezależnego prezesa. Tesla powinna również wyznaczyć dwóch nowych niezależnych dyrektorów. Kolejnym punktem umowy jest wprowadzenie dodatkowych środków kontroli i monitorowania oświadczeń Muska.

Ponadto, biznesmen został ukarany grzywną w wysokości 20 milionów dolarów. Tesla z kolei będzie musiała zapłacić tyle samo w ramach grzywny.

SEC oczekuje, że takie środki zapobiegną dalszym zakłóceniom w funkcjonowaniu rynku i negatywnym konsekwencjom dla akcjonariuszy Tesli. Uzgodnienia te będą jeszcze musiały zostać zatwierdzone przez sąd.

Sprawa przeciwko Muskowi rozpoczęła się z powodu serii „fałszywych i wprowadzających w błąd” oświadczeń, które biznesmen złożył odnośnie zamiaru uczynienia z Tesli, publicznej spółki akcyjnej, prywatnej spółki. W czwartek Komisja złożyła pozew do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku z powodu jego oświadczeń o woli powtórnego odkupienia akcji. Według CNBC, Musk nazwał zarzuty bezpodstawnymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. jarchmiel 01.10.2018 20:58

    Został ukarany, bo za dużo zaczął mówić o SI (sztucznej inteligencji)….

  2. Niccolo 01.10.2018 22:50

    @jarchmiel Bardzo naiwna wymówka. Jego głos wiele nie znaczy, a SI się rozwija i tak przez największych gigantów technologicznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.