Tesco zwalnia na potęgę

Opublikowano: 14.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1936

Szykująca się do rezygnacji z prowadzenia sprzedaży w Polsce sieć sklepów zabiera się za kolejne redukcje etatów.

Jak informuje portal DlaHandlu.pl, brytyjska sieć szykuje zwolnienia w centrum dystrybucji towarów. Pracę może stracić 200 osób.

Związkowcy donoszą, że właściciel Tesco Dystrybucja – Grupa Salling podjął decyzję o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. Zwolnienia obejmą następujące grupy zawodowe: stanowiska podstawowe – maksymalnie 180 osób, stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 20 osób. Firma zaplanowała przeprowadzenie zwolnień w terminie 30.06.2021-30.11.2021.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. informowano o zwolnieniach wynikających z zamknięcia 11 sklepów Tesco (404 pracowników na stanowiskach podstawowych i 58 na kierowniczych). Sklepy Tesco przestaną istnieć m.in.w Świdnicy, Włocławku, Gorzowie Wielkopolskim, Skierniewicach, Suwałkach i Pile.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Cosmo 15.06.2021 06:39

  Pracownicy przejdą do Biedronek i Lidlów. Tam brakuje rąk do pracy a ekspansja sklepów nadal trwa.

 2. robi1906 15.06.2021 10:21

  Wiersz Miłosza “Przeciw nim” z okresu gdy jeszcze udawał, że jest Polakiem.

  Mocno w rękach od 23-go roku
  Trzyma Zakłady “Comtoir de l’Industrie Cotonniere”
  W 26-tym lokaut, 3 000 ludzi wyrzuconych
  Niech zdycha polskie bydło
  -Miliony panom Boussac!

  Sprawa dotyczy oczywiście fabryki sukna w Żyrardowie, i w dodatku to przedwojnie, ale to pokazuje jak historia może toczyć się kołem przez sprzedajne szuje pokroju Jaruzelskiego, który całą Polskę zamienił w przedwojenny Żyrardów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.