Terroryści – Dzieciaki które oni skazali

Opublikowano: 15.02.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Terroryści – Dzieciaki które oni skazali

Liczba wyświetleń: 435

“Terroryści – dzieciaki, które skazano” (“Terrorister – en film om dom dömda”) to szwedzki dokument z 2003 roku zrealizowany pod kierownictwem Lukasa Moodyssona i Stefana Jarla. Przedstawia rozmowy z uczestnikami zamieszek w Goeteborgu, do których doszło podczas szczytu Unii Europejskiej w 2001. Za udział w zamieszkach otrzymali oni wieloletnie wyroki pozbawienia wolności. Dokument jest próbą przybliżenia ich poglądów, motywów działania, przebiegu wypadków. Znajdziemy w nim m.in. rekonstrukcje wydarzeń podczas, których policja postrzeliła ostrą amunicją jednego z protestujących, walkę zatrzymanych oraz ich rodzin ze szwedzkim aparatem sądowniczym który w majestacie prawa próbował odegrać się na uczestnikach protestów za wielotysięczną manifestację, która wymknęła się spod kontroli przeradzając w zamieszki.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.