TEPCO poniosła już 10 mld USD strat

Opublikowano: 15.05.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

TEPCO, operator awaryjnej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima, złożył sprawozdanie ze strat, które w ubiegłym roku wyniosły 10 mld dolarów.

Według informacji kierownictwa firmy, straty przewyższyły prognozy, co wiąże się z dużymi wydatkami na likwidację skutków awarii w elektrowni.

W ubiegłym tygodniu rząd Japonii zgodził się na przeznaczenie około 12 mld dolarów w charakterze pomocy dla TEPCO, aby uratować firmę przed bankructwem.

Tymczasem na dnie Zatoki Tokijskiej w rejonie ujścia do niej rzek wzrasta zawartość izotopów cezu, wyemitowanych do atmosfery w rezultacie awarii w elektrowni atomowej Fukushima 1. Do takich wniosków doszła grupa specjalistów z miejscowego Uniwersytetu Kinki.

Od sierpnia ubiegłego roku naukowcy ciągle mierzą poziom promieniowania, w tym także w rejonie ujścia do Zatoki Tokijskiej rzeki Arakava. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy w niektórych miejscach zawartość cezu wzrosła tam 13-krotnie.

Tym niemniej w rybach i owocach morza tej substancji na razie nie wykryto. Zdaniem ekspertów radioaktywne elementy, opadając na dno Zatoki Tokijskiej, dość szybko przedostają się do gruntu.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jakiskretyn
Użytkownik
jakiskretyn

Nie wykryto, bo tak lepiej dla przemysłu spożywczego. Swoją drogą ciekawe, że wykryto w rybach i owocach morza na wybrzeżu USA, a w Japonii nie. ;).

bastardus
Użytkownik

To nie pierwszy raz, gdy takie badania są przekłamywane. Kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu było głośno o zatruciach rtęcią pochodzącą z mięsa głównie delfinów, które jest tam sprzedawane, jako wielorybie. Dziś ten proceder nadal jest stosowany, a mieszkańcy Japonii nie wiedzą, że nie świadomie zjadają swe ukochane maskotki, trując się przy okazji rtęcią.

shuang
Użytkownik
shuang

“Zdaniem ekspertów radioaktywne elementy, opadając na dno Zatoki Tokijskiej, dość szybko przedostają się do gruntu”
Nie znam się na promieniotwórczości ale czy to nie jest tak, że woda też jest skażona w zetknięciu z radioaktywnymi elementami. A może jakieś mikrotuneliki ochronne sie wytwarzajom, coo? Chętnie przeczytam opinie osób zorientowanych.

shuang
Użytkownik
shuang

Oczywiście opinie @bastardusa i @jakiegoskretyna (cudne określenie) przeczytałem.