Teoria Wielkiej Nudy – podsumowanie i zakończenie

Opublikowano: 27.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1458

Według Teorii Wielkiej Nudy wszystko powstało w wyniku przebudzenia się świadomości, czyli gdy w bez-istnieniu tego co było przed, powstała pierwsza myśl. Myśl, w stylu – „o matko, ja tu jestem”. I tak z niczego wyrwało się coś, czyli pierwsi My. Tak więc wszystko co było, jest i będzie to My, czyli świadomość.

Wszystko co powstało na świecie jest więc tylko i wyłącznie po to, abyśmy się nie nudzili, czyli nie wrócili do stanu bez-istnienia. Będąc tutaj na ziemi, ograniczyliśmy swoje możliwości tak, aby doświadczać życia fizycznego. Tak więc wszystko co nas otacza tak naprawdę stworzyliśmy sami na potrzeby naszej zabawy, nauki czy rozwoju. Nieważne, jak to tam nazwać. Nic nie jest w sumie ważne, bo tak naprawdę wszystko to dalej my.

Ponieważ nasza świadomość stworzyła wszechświaty to za każdą energię i za każde zjawisko odpowiedzialni jesteśmy My. My decydujemy, chociaż ciężko w to uwierzyć. Wszystkie nasze problemy, choroby, doświadczane traumy od bardzo dawna (w naszym rozumowym pojmowaniu, gdzie istnieje czas) powodujemy sami. Każda nasza inkarnacja na ziemi to kolejna lekcja. Tak skupiliśmy się na tych doświadczeniach i na drodze do celu, że nawet gdy jesteśmy bardzo blisko, to nie widzimy, że to już może być koniec.

Długo tego nie mogłem zrozumieć. Ale już wiem, bo my tak naprawdę już to dawno zakończyliśmy a życie to tak naprawdę w dużej części nasze wspomnienia. Wszystko się już dokonało, a my tylko analizujemy sobie co, dlaczego i jak.

To dość przykre odkryć, że większość rzeczy jakie była dla nas ważna, ba nawet oddawaliśmy życie nieraz za idee, za takiego czy innego jedynego Boga, za ustrój czy co najśmieszniejsze ze wszystkiego – za wolność. Podczas gdy nigdy nikt z nas nie był wolny. Wolny naprawdę. Wolny od ograniczeń, od założeń i prawd. Nie ma żadnej prawdy. Jesteśmy tylko my.

Przerażenie tego miejsca dotyka każdego z nas. Jak to tylko my? Przecież to takie nudne i bez sensu. W sumie może i tak, dopóki zakładamy, że tak jak zawsze nasze życie zakończy śmierć. Obudzimy się jako ktoś inny i znowu nie będziemy pamiętać tego jak już byliśmy blisko poprzednio. Zakładamy, że po życiu znikniemy gdzieś pójdziemy do raju czy innej rady starszych dusz i inne pierdoły.

A co jeśli możemy zostać i doświadczać życia jako Mistrz? Co jeśli nie dotyczyć nas będzie już śmierć, słabość. Możemy ty być i bawić się z innego poziomu. Możemy pomagać innym to zrozumieć. Zrozumienie to koniec chorób, traum, strachu przed niewolnictwem, szczepionką, wojną czy czymkolwiek. Jeśli wiemy, że to wszystko to tylko jedna wielka fikcja i lipa, to nie musimy się dłużej tym przejmować. Możemy się skupiać na miłości, seksie, luksusie czy czymkolwiek co będzie sprawiało nam radość.

Życzę Wam kochani abyście poszli tą drogą i zakończyli ten cyrk. Pora się przebudzić i poczuć życie naprawdę całym sobą.

Autorstwo: Punkt Zero
Ilustracja: DarkmoonArt_de (CC0)
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,83 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o