Teleportacja jest możliwa nie tylko kwantowo

Opublikowano: 14.03.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 581

Niemieccy naukowcy udowodnili, że teleportacja jest możliwa nie tylko na poziomie kwantowym, ale i klasycznej newtonowskiej fizyki. Fizycy z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie teleportowali informację na niewielką odległość.

Eksperyment przeprowadzono przy pomocy wiązek laserowych, które powiązano ze sobą w szczególny sposób. Informacja, którą starano się przekazać, to polaryzacja wiązki lasera. Podczas przechodzenia przez specjalne urządzenie, promienie wymieniły się właściwościami. Pozwoliło to przypuścić autorom badania, że teleportacja jest uniwersalnym zjawiskiem we Wszechświecie, a nie przywilejem kwantowego mikroświata.

Jednak czy możliwe będzie podróżowanie bez samolotów? Radość miłośników fantastyki jest przedwczesna. Chociaż naukowcy zatytułowali swój artykuł „Star Trek staje się rzeczywistością”, od razu zaznaczyli, że dla teleportacji ludzi i obiektów fizycznych ta metoda się nie nadaje. Można ją zastosować jedynie do przekazywania informacji.

A co z teleportacją, która pozwala zaoszczędzić czas na drogę do pracy? Czy jest ona możliwa w jakikolwiek sposób? Posiadane obecnie dane raczej rozczarowują. Brytyjscy studenci fizyki obliczyli: aby teleportować człowieka, np. na stację kosmiczną, potrzeba prawie 5 biliardów lat, czyli 350 razy tyle, co wiek Wszechświata. Nie rozpatrywano technicznych możliwości teleportacji. Chodziło raczej o ilości informacji, która odpowiadałaby teleportacji jednego człowieka.

Aby teleportacja była możliwa, trzeba najpierw zniszczyć właściwości obiektu w punkcie wysyłki, by potem odtworzyć je w punkcie naznaczenia. Czyli za każdym razem przy teleportacji człowiek umiera, by odrodzić się w nowym miejscu. Czy będzie to ten sam człowiek? Jak można teleportować pamięć i uczucia? Jak wyodrębnić organy i tkanki, od których zależą nasz wspomnienia? Nie ma jeszcze odpowiedzi na te pytania.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.