Tekturowy najeźdźca trafia do prokuratury

Opublikowano: 18.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2224

Lotna Brygada Opozycji kontynuuje kampanię „Republika Banasiowa. Tym razem działacze KOD pojawili się pod budynkiem Prokuratury Okręgowej w Warszawie w strojach więźniów. Chcieli dowiedzieć się „co z tym zawiadomieniem”, które miał złożyć przeciwko nim Mariusz Błaszczak.

Chodziło o happening z tekturowym czołgiem, który pojawił się 10 listopada nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza podczas ostatnich uroczystości rocznicowo-smoleńskich. Akcja Lotnej Brygady Opozycji tak zbulwersowała ministra Błaszczaka, że ten zapowiedział, iż w imieniu MON złoży zawiadomienie do prokuratury.

Jednak aktywiści KOD nie mają zamiaru czekać, aż dopadną ich organy ścigania – sami postanowili się symbolicznie skazać i w więziennych przebraniach (niektórzy z kulą u nogi, inni w dybach) weszli do budynku Prokuratury Okręgowej w Warszawie przy ul. Chocimskiej. Chcieli dowiedzieć się, „co z tym zawiadomieniem”, które miał złożyć minister obrony.

„Żeby nie było, że ktoś skazał cały KOD – bo to tylko my jesteśmy winni” – ironizowali, a zaskoczonemu recepcjoniście kazali „dzwonić do Bana… do Błaszczaka”. „To minister wojny skierował na nas zawiadomienie” – stwierdzili. Wszystko to zostało uwiecznione na filmie „Błaszczakus corpus tekturus”.

Działacze przynieśli ze sobą „wrak” tekturowego czołgu jako dowód swojej winy do wglądu dla prokuratorów („oto corpus delicti!” – stwierdzili), zaś kierowca pojazdu, którego rajd tak bardzo zbulwersował polityków PiS, miał ze sobą również lornetkę teatralną z uchwytem, „aby lepiej przyglądać się działaniom organów ścigania”.

„Można człowieka ułaskawić bez sądu to można go i wsadzić bez sądu, nie róbcie ceregieli” – jedna z aktywistek stanowczo domagała się natychmiastowego osadzenia. I tutaj najwyraźniej w ich głowach zaświtał nowy plan ponieważ skierowali swoje kroki do Kancelarii Prezydenta.

„Minister wojny nas ściga, chcemy prosić o ułaskawienie” – powiedzieli funkcjonariuszom SOP strzegącym wejścia do Kancelarii. Niestety, jak można było się spodziewać, zostali odesłani z kwitkiem.

Akcja KOD przeszłaby tak naprawdę bez echa, gdyby swoim oburzeniem nie spopularyzowało jej samo Prawo i Sprawiedliwość. Trzeba jednak przyznać, że „kodziarzom” w tym wypadku nie zabrakło poczucia humoru i dystansu do siebie. W państwie, w którym prezydent ułaskawia jeszcze przed prawomocnym skazaniem, a szefem Najwyższej Izby Kontroli zostaje człowiek uwikłany w dziwne interesy, polityków bulwersuje satyryczna demonstracja z czołgiem z papieru.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Źródło: pl.SputnikNews.com

Oświadczenie „Wolnych Mediów”

Portal „Wolne Media” (wolnemedia.net, wolnemedia.pl) nie ma nic wspólnego z „Wolnymi Mediami” (wolne-media.pl) stojącymi za nakręconymi filmami i stroną na „Facebooku” do której prowadzi domena. Według danych Whois domena wolne-media.pl została kupiona 04.06.2017 r. przez firmę z Warszawy zajmującą się produkcją fotograficzno-filmowo-marketingową, która – jak wynika z linkowania na „Facebooku” – wspiera KOD i Obywateli RP. Nasz portal jest starszy (01.04.2007) a tytuł prasowy „Wolne Media” jest przez nas zarejestrowany (zastrzeżony) w sądzie. Prosimy nie mylić obu stron.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Cosmo 18.11.2019 09:37

  Za tą akcję z czołgiem jego “kierowca” powinien odpowiedzieć za obrazę powagi państwa (coraz słabszego i żałośniejszego między innymi dzięki takim wygłupą ale jeszcze państwa) czy jak tam ten paragraf by nie brzmiał.

 2. realista 18.11.2019 11:19

  wygłupOM.
  nie wstydź się końcówek “-om”, nie są wiejskie, są poprawne… .. .

 3. kopydlok 18.11.2019 13:54

  To Państwo przez ostatnie 4 lata straciło całkowicie resztki swojej powagi, więc teraz pozostało się już tylko śmiać. Jak za komuny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.