Teksas zakazuje aborcji nienarodzonych dzieci z bijącym sercem

Opublikowano: 15.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1177

13 maja Senat Texasu zatwierdził Heartbeat Bill, SB 8 autorstwa senatora Bryan Hughes (R‑Mineola) i sponsorowana przez Reprezentanta Shelby Slawson (R‑Stephenville).

Ustawa została przegłosowana przez ponadpartyjne głosowanie 18–12 i jest teraz w drodze do gubernatora Grega Abbotta do podpisu. Prawo miałoby wejść w życie 1 września 2021 r.

Gubernator Greg Abbott już dwukrotnie poświadczał we wpisach na „Twitterze”, że podpisze ustawę Texas Heartbeat. „Bicie serca jest uniwersalną oznaką życia i dlatego tak wielu Teksańczyków uważa, że gdy zostanie wykryte bicie serca nienarodzonego dziecka, należy je chronić”.

Po podpisaniu ustawy Texas Heartbeat Act aborcje już po sześciu tygodniach życia płodowego, kiedy bicie serca nienarodzonego dziecka można wykryć metodami zgodnymi ze standardową praktyką medyczną, staną się niemożliwe.

Ustawa nakłada również odpowiedzialność cywilną na lekarza dokonującego aborcji po wykryciu bicia serca oraz za pomocnictwo w aborcji. SB 8 upoważnia obywateli do wnoszenia pozwów cywilnych w celu wyegzekwowania prawa dotyczącego bicia serca.

Texas Heartbeat Act jest nowatorskim podejściem, pozwalającym obywatelom pociągać aborcjonistów do odpowiedzialności w drodze prywatnych procesów sądowych. Żadne prawo uchwalone przez inne państwo nie przyjęło takiej strategii. Ponadto ustawa nie karze kobiet, które poddają się aborcji.

Na podstawie: LifesiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.