Teksas był o krok o megakatastrofy

Opublikowano: 20.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1600

Teksas znajdował się „sekundy i minuty” od katastrofalnych, trwającej kilka miesięcy awarii sieci energetycznej. Urzędnicy z Electric Reliability Council of Texas powiedzieli, że operatorzy sieci wprowadzili przerwy w dostawie energii, aby uniknąć katastrofalnej awarii, która mogła pozostawić Teksańczyków w ciemnościach na wiele miesięcy.

Szybka decyzja, którą operatorzy sieci podjęli we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek, aby rozpocząć planowane przerwy w dostawie energii została podjęta, ponieważ operatorzy widzieli sygnały ostrzegawcze, że ogromne ilości dostaw energii znikają z sieci. Elektrownie wiatrowe przestały działać, panele słoneczne pokryły się warstwą śniegu, a nie zabezpieczone na mrozy elektrownie się wyłączały, ilość energii dostarczanej do sieci w całym stanie gwałtownie spadła. Jednocześnie popyt wzrastał, ponieważ konsumenci i przedsiębiorstwa podkręcali ciepło i pozostawali w domach, aby uniknąć złej pogody. Operatorzy sieci musieli działać szybko, aby zmniejszyć ilość dystrybuowanej energii.

Magness powiedział w środę, że gdyby operatorzy nie działali w tym momencie, stan mógłby doświadczyć przerw w dostawie energii, które „mogły trwać miesiące”, i spowodować w Teksas kryzys trudny do opisania. Najgorszy scenariusz był taki, że zapotrzebowanie na moc przewyższa podaż energii dostępnej w sieci, powodując zapalenie się sprzętu, wybuchy podstacji i awarię linii energetycznych. Gdyby sieć została całkowicie wyłączona, naprawa fizycznych uszkodzeń infrastruktury energetycznej mogłaby zająć miesiące, powiedziała Bernadette Johnson, wiceprezes ds. Energii i odnawialnych źródeł energii w Enverus, firmie z siedzibą w Austin.

ERCOT ma trzy procedury awaryjne, aby zrównoważyć równanie między podażą a popytem. Operatorzy sieci mogą zwrócić się o pomoc do innych sieci – sieć Teksasu ma ograniczone połączenia ze wschodnimi Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem. Ale podczas burzy w tym tygodniu tak dużo energii zostało odłączonych, że inne sieci nie mogły zamknąć luki, po części dlatego, że te sieci również były obciążane przez tę samą burzę śnieżną. Następnie ERCOT może spróbować zmniejszyć popyt, przerywając zasilanie dużych klientów przemysłowych, którzy wcześniej zgodzili się na odcięcie zasilania w sytuacji awaryjnej. Jeśli to nie zadziała – a nie w tym przypadku – ERCOT ma ostateczną opcję: zlecenie firmom przesyłowym zmniejszenia zapotrzebowania na system poprzez rotacyjne przerwy w dostawach dla klientów. Tak stało się we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek.

Zwykle te przerwy są ograniczone do mniej niż 45 minut. Ale w tym tygodniu przerwy trwały kilka dni. ERCOT ostrzegł, że warunki awaryjne utrzymują się, a „pewien poziom wyłączeń rotacyjnych” może być konieczny w nadchodzących dniach, aby utrzymać stabilność sieci.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Texas Tribune”
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Majakk1976
Użytkownik
Majakk1976

20-sty stopień zasilania.

woma123
Użytkownik
woma123

HI

I w najlepszym możliwym kraju świata, gdzie idealna kapitalistyczna gospodarka rozwija się w oszałamiającym tempie, ludzie żyją coraz lepiej i dostatniej, w tym raju na ziemi następują wyłączenia energii elektrycznej jakie pamiętam z “komunistycznej” Polski lat dzieciństwa i młodości! A kapitaliści mówili wtedy, że przyczyną “planowych wyłączeń” jest niewydolność systemu socjalistycznego! Mówili ….

DuDuS

Dgruzin
Użytkownik
Dgruzin

A projekty Tesli i innych leżą w szufladach pod kluczem. Ekologia nie ma więc nic do rzeczy. Może ktoś się ocknie i ujrzy do czego jesteśmy hodowani przez ciemność i UFO. Tajny rząd światowy to są tylko wykonawcy poleceń od wyżej wymienionych, oczywiście za określone korzyści. I to by było wsio.

Flibusta
Użytkownik
Flibusta

Bardzo ciekawe, że to akurat Teksas… Czy to nie tam schronił się były prezydent? Czy to nie jest aby obszar poparcia dla byłego? Tak coś gadali w necie, że tam rezyduje… Czy ktoś powiedział że mrozy zimowe to tylko w Europie środkowo – wschodniej mają być? Tylko gdyby tak ten prąd wyłączono decydentom różnej maści, to może któryś z nich uruchomiłby głowę. Ale nie. To zwykli zjadacze chleba mogą marznąć lub zamarznąć. kogo to obchodzi…