Tęczowe radiowozy wesprą mniejszości seksualne

Opublikowano: 27.08.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1131

Na ulicach Wielkiej Brytanii pojawiły się policyjne radiowozy przemalowane na tęczowe kolory. W ten sposób służby mają solidaryzować się ze społecznością mniejszości seksualnych, która w ostatnim czasie ma być rzekomo obiektem rosnącej liczby aktów przemocy. Policja liczy, że nowe barwy radiowozów dadzą poczucie bezpieczeństwa ruchowi LGBTQWERTY.

Oficjalne konto brytyjskiej policji na „Instagramie” poinformowało, że radiowozy w całym kraju zostały przemalowane na kolory tęczy, nawiązując w ten sposób do barw używanych przez organizacje dewiantów seksualnych. Zastępca komendanta głównego, Julie Cooke, podkreśliła przy tej okazji, iż samochody będą miały poza tym normalne policyjne oznaczenia.

Przemalowanie radiowozów ma być wyrazem solidarności ze społecznością mniejszości seksualnych. W ostatnim czasie policja na Wyspach Brytyjskich ma bowiem odnotowywać rosnącą liczbę zgłoszeń dotyczących ataków na osoby identyfikujące się z ruchem LGBTQWERTY.

Cooke twierdzi, że koszty takich działań są niewielkie, a tymczasem sam widok tęczowych radiowozów na ulicach może wzmocnić poczucie bezpieczeństwa wśród mniejszości seksualnych. Ponadto auta mają również wspierać „niedostatecznie reprezentowane mniejszości”.

Krytycy tego rozwiązania zarzucają brytyjskiej policji brak podejmowania działań wobec rzeczywistej przestępczości. Funkcjonariusze nie solidaryzują się więc z ofiarami nożowników czy gwałcicieli. Wskaźnik wykrywalności przypadków dźgnięć nożem ma według statystyk wynosić obecnie tylko 7 proc.

Na podstawie: Opindia.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.