Technologia rozpoznawania twarzy zastępuje bilety

Opublikowano: 22.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 846

Baidu, twórca największej chińskiej wyszukiwarki, dokonało udanego eksperymentu zastępującego tradycyjne bilety. Zostały one zastąpione przez technologię rozpoznawania twarzy.

Test przeprowadzono w Vuzhena – parku miejskim, który posiada ponad dziesięć zabytków odwiedzanych przez miliony turystów. Przy wejściu do parku turysta zostaje sfotografowany przez system, który posiada funkcję rozpoznawania twarzy na zdjęciu. Nowe zdjęcie jest porównywane ze zdjęciem z bazy i na tej podstawie system określa, czy dana osoba ma prawo do odwiedzenia wskazanego miejsca.

Dokładność rozpoznawania stanowi 99,77%, a czas wykonywania fotografii i jej przetwarzania nieco ponad pół sekundy. Baidu posiada już licencję na technologię rozpoznawania twarzy oraz sprzęt, z którego korzystają władze miasta. Jest to pierwszy przypadek zastosowania owej techniki w takiej skali.

Niektórzy z biznesowych partnerów Baidu rozważają możliwość sprzedaży technologii do platform turystycznych oraz centrów rozrywkowych. Poza tym, możliwe jest także stosowanie technologii rozpoznawania twarzy przez użytkowników prywatnych. Na przykład drzwi domu otworzą się tylko przed jego właścicielem, a wprowadzony kod lub używany klucz okazuje się bezużyteczny. Takie rozwiązanie jest również dogodne dla apartamentów o krótkim terminie wynajmowania.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: NewScientist.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.