Techniczny areszt domowy w ramach walki z Covid-19

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 947

Walka z plandemią Covid-19 wchodzi w nowy obszar – permanentnego monitoringu obywateli. Niektóre stany w USA chcą obecnie nałożyć takie same ograniczenia jakie stosują wobec przestępców, zmuszając ludzi do noszenia bransoletek GPS w celu wymuszenia zamknięcia obywateli w domu.

Przykładem są Hawaje, które rozważają szerokie wykorzystanie bransoletek na kostkę z GPS lub aplikacje do śledzenia smartfonów w celu egzekwowania nakazów pozostania w domu wydawanych pasażerom przylatujących samolotów.

Tymczasem jak podał Reuters siedem osób, które złamały zasady kwarantanny w Louisville w stanie Kentucky, już teraz otrzymały sądowy nakaz noszenia urządzeń śledzących GPS wyprodukowanych przez firmę SCRAM Systems z Kolorado.

https://www.youtube.com/watch?v=NrxW2eSmYeY

Takie urządzenia dają policji możliwość ciągłego monitorowania pozycji obywateli poprzez montowane na stałe urządzenia geolokacyjne.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 28.09.2020 09:30

    Ludzie , ile jeszcze wolność zabierze nam władza sprawowana nad ludźmi ? Zacznijmy upominać się o zwrócenie władzy sobie ludzie, w osobie “JA” wolni ludzie ! Nie walczymy o władzę, dzielimy władzę.

  2. Wolfman 28.09.2020 10:35

    Zapomnij kolego. Ludzie się głowią jak związać znowu koniec z końcem. Opłacić lichwę i czy będzie możliwość pracy dla lichwy. Władza zabierze resztki wolności i zrobi co będzie chciala.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.