„Tchórzliwe kanalie” nie chciały pomnika „Wyklętych”

Opublikowano: 11.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 457

Popis knajactwa i arogancji w wykonaniu specjalisty od polityki historycznej mieli okazję zobaczyć mieszkańcy miasta Czarne w województwie pomorskim. Podczas pogadanki, której celem było przekonanie lokalnej społeczności do wzniesienia pomnika „Żołnierzy Wyklętych” jeden z funkcjonariuszy IPN zaatakował miejscowego nauczyciela, który ośmielił się podważyć słuszność pomysłu.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę. Funkcjonariusze IPN, przysłani na miejsce z Gdańska mieli za zadanie przełamać opór mieszkańców w sprawie koncepcji postawienie monumentu „Wyklętych”. Do oddziału instytucji dochodziły w ostatnim czasie niepokojące wieści, jakoby lokalna społeczność, podpierając się wiedzą na temat mordów na ludności cywilnej i nielegalnego charakteru działań zbrojnych przeciwko państwu polskiemu, pomnika narzuconego przez ideologicznych specjalistów po prostu sobie nie życzyła. W Czarnem odbyło się referendum w tej sprawie. Za pomnikiem opowiedziało się 178 głosujących, przeciwko 812. Jednoznaczny wynik nie pozostawił wyboru Radzie Gminy, która szanując demokratyczny werdykt postanowiła, że monumentu nie będzie.

Atmosfera spotkania, które trudno nazwać „debatą” od początku była nieprzyjemna. Jak relacjonują mieszkańcy, goście z Gdańska byli wrogo nastawieni oraz traktowali mieszkańców z wyższością. Napięcie osiągnęło apogeum, kiedy głos zabrał jeden z mieszkańców, emerytowany historyk Benedykt Lipski, w przeszłości przewodniczący Rady Miejskiej w Czarnem. Zwrócił uwagę, że „Wyklęci” sięgając po broń złamali zalecenie Armii Krajowej, która nakazała rozbrojenie.

Uczestniczący w debacie Piotr Szubarczyk z gdańskiego oddziału IPN rozpoczął wtedy swoje żenujące przedstawienie.

– Czy pan ten rozkaz czytał? Proszę pana, co to za głupoty pan opowiada. Niech pan przeczyta rozkaz, albo niech pan się przymknie. Pan łże! Łże jak pies! Generał Okulicki nie powiedział, że nie należy rozlewać bratniej krwi! Panie, przeczytaj pan ten rozkaz do cholery! – ryczał funkcjonariusz, nie dając nauczycielowi dokończyć wypowiedzi. Szubarczyk zaintonował również pieśń “Swiaszcziennaja Wojna”, sugerując, że jego rozmówca śpiewał ją w młodości. Pozostali obecni na sali mieszkańcy byli zniesmaczeni postawą ipeenowca.

– Jestem oburzony pana stosunkiem do tego człowieka. Myślałem, że to będzie normalna dyskusja- mówił jeden z nich.

– Czy pan się dobrze czuje? – pytał inny mieszkaniec.

– Doskonale! – odpowiedział funkcjonariusz.

Dalej było równie ciekawie. Kiedy Benedykt Lipski wymieniał przypadki zbrodniczych akcji Narodowych Sił Zbrojnych przeciwko mniejszościom etnicznym, Szubarczyk wpadł w szał.

– Antysemici, no tak! – wykrzykiwał.

– Dlaczego przelewali bratnią polską krew? O co walczyli żołnierze z tego pokolenia – kontynuował spokojnie nauczyciel.

– Żydzi nie byli „bratnią krwią” – stwierdził członek IPN.

Po zakończeniu spotkania Szubarczyk zamieścił na “Facebooku” wpis, w którym nazwał mieszkańców Czarnego „wyjątkową swołoczą” oraz „tchórzliwymi kanaliami”, a swój wywód skwitował sentencją „jebał was pies”.

Doniesienie na skandaliczne zachowanie funkcjonariusza do gdańskiego IPN złożył już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Piotr Szubarczyk jest stałym gościem reżimowych mediów. Jego wynurzeń można posłuchać m.in. na antenie TVP i Telewizji Trwam.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. rumcajs 11.04.2018 11:26

    Typowy przykłąd mentalności faszystowskiej u tego pana, i… koministycznej zarazem. Bo obie te zbrodnicze ideologie, albo dokładniej jej wykonawcy, mysleli tak samo, kto nie znami, to przeciwko nam. Oni maja racje absolutna, a kazdy kto mysli inaczej zasługuje na kule w łeb… Tacy jak on ludzie sa winni nieszczęśc Polski w przeszłości, a i w przyszłości, bo brak szacunku dla inaczej myslacych doprowadza do postaw skrajnych, zarówno w naszym społeczeństwi, jak też narodów ościennych..

  2. maj cher 11.04.2018 14:58

    Tak jest jak do władzy i stanowisk dopuszcza się tego typu oszołomów.

  3. Abnegat 11.04.2018 19:01

    Jak dla mnie – to panu już podziękujemy ! Znowu mam wrażenie, iż nie z tej bajki jakiś jestem. Jak – ktoś – wykształcony (podobno w st. wyższym), urzędnik państwowy, ŚMIE odezwać się w taki sposób do SUWERENA …,?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.