Taniec na rurze dyscypliną sportową!

Opublikowano: 31.10.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3064

Sportowym hitem ostatnich dni jest… taniec na rurze. Co drzewiej kojarzono dwuznacznie, ma olimpijską pieczęć. Jeszcze nie w programie igrzysk, ale już jako olimpijska dziedzina sportu, więc na drodze ku programowi.

Szef MKOl głosi, że trzeba się trzymać nie tylko tradycji, lecz też uwzględniać czym się pasjonują kolejne pokolenia.

Oficjalnie wygląda to teraz tak: „Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych poinformowało o tym, że pole dance, czyli taniec na rurze, został oficjalnie uznany dyscypliną sportową. Skoro pole dance stał się oficjalnie sportem oznacza to, że ma duże szanse na to, aby stać się dyscypliną olimpijską.”

Na olimpiadzie Tokio 2020 będzie pięć nowych sportów. Wśród nich wspinaczka (mamy w niej sukcesy oraz aspiracje)… Ale i „rura” coraz bliżej igrzysk…

Przepis „Żeby dana konkurencja mogła być wpisana do programu olimpijskiego, musi być powszechnie uprawiana w wielu krajach świata: dla konkurencji męskich – w co najmniej 75 krajach na 4 kontynentach, dla kobiecych – w co najmniej 40 krajach na 3 kontynentach”.

Jak widać na poniższym filmie, zawody sportowe w tańcu na rurze organizowane są nawet dla… dzieci.

A co Wy o tym myślicie?

Autorstwo: Andrzej Lewandowski
Źródło (fragment): StudioOpinii.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 31.10.2018 12:15

    W sumie to dość wymagająca dyscyplina, więc czemu nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.