Takich demonstrantów nie widziałem w całej 36-letniej karierze

Opublikowano: 24.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1817

Nadinspektor OPP, Carson Pardy, którego zadaniem było formowanie odpowiedzi policji na działania Konwoju Wolności, powiedział zeznając przed komisją, że takich demonstrantów jeszcze w swojej karierze nie widział. Pardy przeszedł niedawno na emeryturę, po 36 latach służby.

Odpowiadając na pytania komisji zwrócił uwagę, że przedstawianie protestujących jako ekstremistów mijało się z prawdą. Powiedział, że wśród protestujących byli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych – od seniorów po dzieci, byli zarówno policjanci, jak i pielęgniarki. Wspominał, że pierwszego dnia, gdy przypisano go do zadania związanego z Konwojem, pokazano mu zdjęcia demonstrantów. Zobaczył wtedy w tłumie dwóch emerytowanych funkcjonariuszy, którzy byli kiedyś jego podwładnymi. „To nie była normalna grupa ludzi, z którymi ma się do czynienia przy okazji protestów”.

Pardy przypomniał, że czuwał nad zapewnieniem porządku przy okazji szczytów G‑20 czy G‑7 i tam zawsze były grupy o poglądach ekstremistycznych.

Były inspektor zwrócił też uwagę na jednostronny przekaz mediów, który nie odzwierciedlał stanu faktycznego. Powtórzył, że korzystanie z Emergencies Act nie było konieczne z punktu widzenia działań policyjnych, by zakończyć protest. Powiedział, że jest oficerem policji i policja nie tworzy ustaw, tylko działa według ustaw, które przekazuje jej rząd. W tym wypadku policja skorzystała z uprawnień nadanych jej przez ontaryjski Emergency Management and Civil Protections Act i federalny Emergencies Act, ale tylko dlatego, że uprawnienia te były dostępne, a nie dlatego, by były potrzebne.

„Moim skromnym zdaniem doszlibyśmy do tego samego efektu nawet bez tych ustaw”, powiedział Pardy dodając, że czasowo wyszłoby również tak samo.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 24.10.2022 13:04

    Teraz to się próbuje wybielać pionek systemu…. może obawia się że nie będzie miał spokojnego życia na emeryturze a system mu nie zapewni całodobowej ochrony…. tchórz…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.