Tak wyglądał atak na polska granicę

Opublikowano: 28.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3073

Straż Graniczna upubliczniła film, pokazujący ostatni atak na polską granicę.

Do szpitala trafił żołnierz raniony nożem przez migranta na granicy z Białorusią. Stan rannego jest stabilny – poinformowała mjr Magdalena Kościńska, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Straż Graniczna ujawniła wstrząsający film prezentujący całe zdarzenie.

Do ataku na żołnierza doszło ok. godz. 4:30 we wtorek, na polsko-białoruskiej granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie). „W czasie realizacji zadań, wykonywania patrolu wzdłuż granicy, żołnierz został pchnięty nożem przez migranta, który znajdował się po stronie białoruskiej” – powiedziała mjr Kościńska. Jak dodała, napastnik przełożył rękę przez szczeliny między przęsłami stalowej zapory i w ten sposób zadał cios w okolice żeber. „Ostatnio spotykamy się z bardzo dużą agresją ze strony migrantów. Strzelają z procy, rzucają kamieniami, żołnierze cały czas starają się reagować” – dodała mjr Kościńska.

W wydanym we wtorek komunikacie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych podało, że ranny, który jest żołnierzem służącym na granicy w ramach WZZ Podlasie, trafił do szpitala w Hajnówce. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina rannego została powiadomiona oraz objęta opieką psychologiczną i wsparciem ze strony wojska” – podano.

Autorstwo: JA
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. nefalin 28.05.2024 14:04

  Ale ciamajda z tego żołnierza. Jak można dać się dźgnąć nożem przez płot graniczny?

 2. fso1500 28.05.2024 15:55

  Dlaczego kurza twarz nie strzelał?

 3. rozrabiaka 28.05.2024 16:03

  Niczego nie widziałem, bardziej wyglądało to na drzewo-brzozę albo widły wolynskie

 4. pikpok 28.05.2024 16:16

  Globalna mafia, czyli syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne zniszczyły i okradły ich kraje, a teraz my mamy ponosić tego konsekwencje?

 5. Kazma 28.05.2024 17:59

  Nasz kraj też jest okradziony a niedługo może być też zniszczony. Oczywiście, że żołnierz na agresję i przemoc powinien reagować agresją i to z użyciem mocniejszych środków od agresora szczególnie kiedy on jest obcym napastnikiem-najeźdżcą.

 6. Bruce Lee 28.05.2024 21:21

  To są kije ,z zamocowanymi nożami ,czyli dzidy.Bardzo dobrze ,że polskie wojsko nie zareagowało.Strona białorusko-rosyjska szuka pretekstu do eskalacji.Im mniej reagują polscy żołnierze tym dłużej mamy pokój,niestety nie odwlecze się tego zbyt długo.Dodam,ż eobie strony prowokują,i mają swoje za uszami.

 7. supersebi900 28.05.2024 22:27

  Imigranci reagują agresja na agresywną postawę ktora od kilku lat implementowano politycznie polskim służbom.

 8. nedosew 29.05.2024 08:23

  A jak nasi giną na UA to cisza, a tu po ataku nożem wielką burza w mediach 😁😁😁

 9. Kazma 09.06.2024 19:33

  Chyba twoi bo moi na pewno nie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.