Tak wygląda demokracja

Opublikowano: 11.02.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Tak wygląda demokracja

Liczba wyświetleń: 324

Film wyprodukowany przez Big Noise Film, amerykańską organizację non-profit we współpracy z Seattle Independent Media Center w 1999r. Jest on zapisem wydarzeń jakie miały miejsce podczas protestów ulicznych, przeciw szczytowi walutowemu WTO w Seattle w 1999 roku i jako taki został uznany przez środowiska niezależne, podejmujące działania w obronie praw człowieka za jeden z najważniejszych dokumentów o relacji władzy i społeczeństwa. Film przedstawia wątpliwości i dążenia ludzi przyjeżdżających protestować przeciw obecnemu kształtowi zglobalizowanego świata i to jaki stosunek ma władza do tych opinii. Stanowi on zestawienie materiałów zarejestrowanych przez blisko 100 uczestników zajść obrazując brutalność i bezwzględność służb porządkowych wobec najczęściej bezbronnych protestujących. W realizacji dźwiękowej filmu wzięli udział m.in. Susan Sarandon, Michael Franti oraz muzycznie grupa Rage Against The Machine oraz DJ Shadow. Premiera filmu odbyła się 9 września 1999 roku w Seattle Art Museum, od tego czasu prezentowano go w około siedemdziesięciu miastach na świecie.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.