Tak będzie wyglądał świat bez gotówki?

Opublikowano: 05.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5120

Znany inwestor oraz bloger Trader 21 był gościem programu „Market Life” na youtubowym kanale „NamZalezy.pl”. Tam odniósł się między innymi do głośnych ostatnio pomysłów likwidacji gotówki.

Redaktor prowadzący rozmowę zapytał, co Trader 21 sądzi o pomyśle likwidacji gotówki oraz o to, czy taki pomysł ma szansę na realizację, gdyż „Polacy, co widać jednoznacznie we wszelkich badaniach opinii publicznej, są zdecydowanie przeciwko temu”. „Tak jakby to było nie do zaakceptowania” – powiedział dziennikarz.

Trader 21 odpowiedział, że jeżeli zapytać Polaków o to, czy zgodzą się na likwidację gotówki, to niemal wszyscy stwierdzą, że „nie, w żadnym wypadku”. „Rządzący o tym wiedzą. Rządzący oraz ludzie, którzy za nimi stoją, bo w większości przypadków to są skutecznie kontrolowane marionetki” – zaznaczył. Jak podkreślił właśnie dlatego „nie eliminujesz gotówki z dnia na dzień. Robisz to stopniowo”. „Najpierw ograniczasz limity transakcji gotówkowych, później przedsiębiorcom narzucasz kolejne ograniczenia, czyli jak przyjmiesz płatność w gotówce, to nie będziesz mógł tej faktury w koszty sobie wrzucić” – wskazał.

Zdaniem inwestora rządzący sprawiają, że „to dzięki chorym przepisom przedsiębiorcy wymagają, aby dana transakcja była opłacona przelewem”. – Później się wprowadza kolejne jakby ograniczenia. Banki wprowadzają większe opłaty za przyjęcie gotówki – powiedział i wskazał, że „banki ogromnymi beneficjentami wyeliminowania gotówki z obiegu”. „Robisz to krok po kroku” – podkreślił. „Później na przykład narzucasz na portale a’la Allegro, Amazon, e-Bay, żeby te przeprowadzały bardzo szczegółowe rejestry transakcji, bo rządzący chcą wiedzieć, kto sprzedaje, ale też kto kupuje, żeby móc sprawdzić, czy dana osoba przypadkiem nie wydała więcej, niż oficjalnie zarobiła”. „Jest to nic innego jak takie powolne gotowanie żaby. Niemalże wszyscy politycy tego głównego nurtu są za wyeliminowaniem gotówki i pełną inwigilacją” – zaznaczył. „W momencie, kiedy są u władzy bądź mają sporą szansę, że się u tej władzy znajdą, to będą mieli więcej narzędzi kontroli społeczeństwa” – zauważył Trader 21. „Jeżeli nie masz gotówki, to byle urzędas wie o nas wszystko”.

Zdaniem blogera „politycy mogą wykorzystywać tego typu narzędzia przeciwko całym populacjom”. Trader 21 podał przykład protestów w Kanadzie w czasie pandemicznego zamordyzm, kiedy to zablokowano konta wspierających Konwój Wolności. „Wyobraź sobie, że nie masz w ogóle gotówki i nagle zablokowali ci konto. Masz małe dziecko, nie jesteś w stanie kupić żywności, opłacić rachunków, opłacić podatków i co się dzieje? Nagle komornik Ci może zlicytuje mieszkanie albo zrobi coś jeszcze. Masz naprawdę problem” – powiedział.

„Jedynym krajem, który tak naprawdę, otwarcie broni gotówki i wręcz zwiększa ilość banknotów w obiegu, to jest Szwajcaria, natomiast wszystkie pozostałe kraje są za zmniejszeniem ilości gotówki w obiegu i przede wszystkim politycy będą cisnęli na wprowadzenie CBDC (cyfrowy pieniądze emitowany przez bank centralny – przyp. red.)” – podkreślił Trader 21.

Znany inwestor zaznaczył, iż „gotówka to jest wolność”. „Bez gotówki nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duże problemy możemy mieć, jeżeli przepisy staną się jeszcze bardziej opresyjne, a myślę, że gdybyśmy 15 lat temu prowadzili taką rozmowę, to nie uwierzylibyśmy, że ten poziom opresji czy inwigilacji tak bardzo się pogorszy” – wskazał.

„Wyobraź sobie taki scenariusz: nie ma gotówki i nagle wszystkie Twoje pieniądze musisz trzymać na koncie. I to będzie jedno konto w banku centralnym, nie będziesz miał żadnej ucieczki. W tym momencie politycy zastanawiają się, w jaki sposób sfinansować te większe wydatki na zbrojenia” – powiedział. Bloger podkreślił, iż „wojną przestraszysz każdego”. „Przeglądasz, ile na kontach mają twoi wyborcy, bo wiesz bardzo dokładnie, kto na ciebie głosował, to jest bardzo proste do określenia, i widzisz, że 90 procent twoich wyborców ma na koncie, powiedzmy mniej niż 5 tysięcy złotych. Nie ruszasz ich absolutnie” – wskazał. „Później patrzysz dalej. 98 procent ma mniej niż 20 tysięcy złotych oszczędności. Więc co robisz? Opodatkowujesz tych, którzy mają więcej niż 20 tysięcy i Twój przekaz jest następujący: »jeżeli nie zbierzemy szybko pieniędzy to za 2-3 tygodnie Rosja nas zaatakuje, rozjedzie, będziemy mieli tutaj powtórkę ze Stalingradu«. Obraz medialny się odpowiedni do tego dostosuje” – dodał. „Każdemu, kto ma między 20 a 50 tysięcy, zabierzemy 20 procent – jednorazowy podatek. Każdemu, kto ma więcej niż 100 tysięcy, zabierzemy 40 (procent – przyp. red.). »Macie więcej niż reszta? Najprawdopodobniej ukradliście, musicie się zrzucić«. I co zrobisz?” – podsumował.

Autorstwo: RP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 05.03.2023 11:46

    Szwajcaria jest azylem i ,,magazynem,,pieniędzy, złota , kamieni szlachetnych i innych aktywów dla globalistów i syjonistów i dlatego tam gotówki nie zlikwidują. To chyba oczywiste. To taka ich ,,skarbonka,, a tą się chroni.

  2. Murphy 10.03.2023 11:15

    @replikant3d: Pewnie też nie przez przypadek w Szwajcarii obywatele mają prawo mieć broń aby bronić tej skarbonki jak by innym przyszło na myśl przyjść i upomnieć się o swoje skradzione dobra.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.