Tak będzie wyglądał paszport covidowy UE

Opublikowano: 02.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2671

Unia Europejska zaprezentowała, jak ma wyglądać paszport immunologiczny. Dokumenty mają być zarówno wersji elektronicznej, jak i papierowej i powinny zacząć obowiązywać już za 2-3 miesiące.

https://www.youtube.com/watch?v=gNCtd_W3LXY

Thierry Breton, szef grupy roboczej Komisji Europejskiej ds. szczepionek, we francuskiej telewizji RTL, zaprezentował, jak ma wyglądać unijny paszport covidowy. Dokument ma obowiązywać w całej Unii Europejskiej już za 2-3 miesiące i ich celem będzie znaczące ułatwienie podróży wakacyjnych.

Według pierwotnego planu unijny paszport covidowy miał być jedynie w wersji elektronicznej. Jednak ostatecznie podjęto decyzję o wprowadzeniu również uzupełnienia w postaci papierowego dokumentu. Należy jednak pamiętać, że wersja papierowa i wersja elektroniczna nie będą się ze sobą do końca pokrywać – nieco inne informacje zostaną zawarte w dokumencie papierowym, a inne w certyfikacie elektronicznym.

Paszporty immunologiczne w wersji papierowej znajdą się takie informacje, jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer paszportu (lub innego dokumentu tożsamości), a także kod QR połączony z elektroniczną wersją paszportu immunologicznego. W wersji elektronicznej znajdować się będą informacje dotyczące przebytych szczepień na COVID-19 lub/i historii wykonywanych testów na koronawirusa.

Według portalu „Fly4free”, decyzja o wprowadzeniu paszportów immunologicznych jeszcze przed wakacjami świadczy o tym, że UE planuje przyspieszyć tempo szczepień. Przedstawiając wzór paszportu covidowego, Thierry Breton powiedział między innymi: „Musimy wrzucić wyższy bieg. To będzie cena za sezon turystyczny, który mam nadzieję będzie przynajmniej porównywalny z zeszłorocznym, który ostatecznie nie był taki zły, przynajmniej biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajdujemy”.

Autorstwo: Jakub Mróz
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 02.04.2021 22:22

    Ciekawe jakie to ograniczenia będą narzucone jak się takiego paszportu posiadać nie będzie?

  2. drakonos 03.04.2021 00:21

    Te osoby, które się nie zaszczepią będą musiały pokazać negatywny test na covid i jeszcze kwarantanna. Z czasem pewnie zrobią takie ograczenia, że bez szczepionki do restauracji, sklepu nie wpuszczą i obowiązkowo na mordzie maseczka ^^

    Paszport ma być ważny chyba max. rok. Więc wiadomo, że będą szczepić co roku i pewnie nowe szczepienia jeszcze dojdą na inne choroby.

    Kto się nie zaszczepi przeciwko nowym chorobom BĘDZIE MIAŁ BANA. Taka będzie przyszłość

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.