Tajwan w 2030 roku chce zakazać plastikowych toreb

Opublikowano: 24.02.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 387

Tajwan jest kolejnym krajem, który silnie zaangażował się w przeciwdziałanie zanieczyszczaniu Ziemi plastikowymi odpadami. Jak się okazuje, do 2030 roku państwo to zamierza całkowicie zabronić używania plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku.

Tajwańska Agencja Ochrony Środowiska przedstawiła 12-letni plan walki z plastikowymi odpadami, który zostanie oficjalnie rozpoczęty w 2019 roku. Początkowo w życie w wejdzie zakaz stosowania plastikowych słomek, zarówno w sklepach, jak i w restauracjach.

Do 2025 roku Tajwańczycy będą musieli uiszczać dodatkowe opłaty za używanie plastikowych słomek, reklamówek, kubków i innych jednorazowych przyborów. Nie podano konkretnych kwot, choć zakłada się, że będą one stosunkowo wysokie, aby zniechęcić ludzi do zakupu.

W 2030 roku wszystkie plastikowe przedmioty jednorazowego użytku zostaną całkowicie wycofane ze sprzedaży, a w zamian za to w Tajwanie pojawią się produkty wielokrotnego użytku, a przede wszystkim biodegradowalne.

Według badań, przeciętny obywatel Tajwanu zużywa rocznie około 700 plastikowych toreb na zakupy. Jeśli zamierzenia rządu zostaną zrealizowane zgodnie z planem, do 2025 roku będzie to już 100 reklamówek rocznie, a w 2030 zero.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Futurism.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.