Tajny referat Bermana do Żydów w Polsce

Opublikowano: 29.11.2019 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3492

Tajny referat Bermana, działacza komunistycznego, został wygłoszony w kwietniu 1945 r. na posiedzeniu Egzekutywy Komitetu Żydowskiego. W ścisłym planie i kilkudziesięciu zasadach urodzony w żydowskiej rodzinie Jakub Berman, przedstawił Żydom plan tego, jak mają działać, by zająć Polskę.

Kim był Jakub Berman?

Jakub Berman urodził się 23 grudnia 1901 r. w Warszawie w rodzinie żydowskiej, jako syn Isera (Izydora) i Guty (Gustawy). Ukończył studia prawnicze. W 1924 roku wstąpił do Związku Młodzieży Komunistycznej, a w 1928 roku – Komunistycznej Partii Polski (KPP).

Kiedy w 1939 r. Niemcy najechali na Polskę, Berman zbiegł do Związku Radzieckiego. W latach 1941-1943 był kierownikiem polskiego kursu w szkole komunistycznej w Kusznarenkowie, szkoląc działaczy Polskiej Partii Robotniczej. Odegrał dużą rolę w tworzeniu Centralnego Biura Komunistów Polskich oraz Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (PKWN) w ZSRS (1944).

W latach 1944-1948 był członkiem Biura Politycznego PPR, następnie do maja 1956 członkiem Biura Politycznego PZPR. W późniejszych latach został kolejne członkiem Prezydium Rady Ministrów i wiceprezesem Rady Ministrów.

W latach 1949-1954 był członkiem Komisji Biura Politycznego KC PZPR ds. Bezpieczeństwa Publicznego, w której nadzorował przygotowywania licznych procesów politycznych, prześladowania kilkusettysięcznej rzeszy członków AK i NSZ.

W kwietniu 1945 roku Jakub Berman był sekretarzem stanu Rady Ministrów, członkiem Biura Politycznego PPR, członkiem Tymczasowego Rządu Jedności Narodu i sekretarzem Polej Syjonu. Chociaż nie zajmował czołowy stanowisk i tak kierował ideologią partii komunistycznej oraz aparatem terroru, mając swój kierowniczy udział w morderstwach politycznych wspólnie z ministrem bezpieczeństwa publicznego generałem dywizji Stanisławem Radkiewiczem.

Jakub Berman zmarł 10 kwietnia 1984 r. w Warszawie i został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Tajny referat

W kwietniu 1945 r. na posiedzeniu Egzekutywy Komitetu Żydowskiego, Jakub Berman wygłosił tajny referat. Prezentowany niżej tekst pochodzi z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych” płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych.

Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia.

Plan Bermana – przejęcie władzy nad Polską

„Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem.

W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

W ramach inicjatywy prywatnej utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku.

Jeżeli stwierdza się, że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.

Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm. Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową, zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie różne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie Środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów. Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem i Żydzi znikną z powierzchni świata.

Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36 200, Kijów – 17 800, Moskwa – 53 000, Leningrad – 61 000, w zachodnich republikach 184 730.

Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski – tzn. zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju.

Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność. Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, że obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować chociaż ze dwa pokolenia polskie.

Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40 000 Żydów. Około 15 000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

Źródło: OdkrywamyZakryte.com

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 30.11.2019 14:59

  Ten text wyglaszany 1945 juz niej jest wazny bo czasy sie zmienily, zydzi sa za kapitalizmem temu sa obrzezani by nie gonic za uciechami fizycznymi tylko za pieniedzmi. Teraz to sie nazywa lobing , przekupowanie najwqzniejszych osob w panstwie.
  W polsce niepokojace jest to ze wladza prl przy pomocy okraglego stolu przeksztalcila sie w wladze demokratyczna obsadzajac swoimi najwyzsze stanowiska, tak jak bolek i kwachu jest ich agentem ale zeby narod sie nie polapal trzeba ich zmieniac i nagle 2 partie z okraglego stolu pis i po ,pojawiaja sie na rynku jako nowe partie a to te same mordy od lat 90 tych. Jeszcze byl zabieg z partia swetru pojawia sie milioner z nikad ,szybko narod sie polapal ze partia trefna. I mimo 15% poparcia zabiegl sie nie udal. Wiec mozna dojsc do wniosku ze parti w polsce jest wiele ale wladza perelowska jedna.
  Temu jak nagrywaja politykow w restaracji nikt ich nie ruszy.
  Jak kradna pieniadze z offe tez nietykalni.
  Prostytucja mafijno ukrainska na podkarpaciu nietykalni.
  Smierc papaly, lepera, petylickiego,dwoch prawnikow lepera, wszystkich zamieszanych do przygotowania samolotu do smolenska.
  Nierozwiozane zagadki smierci zuk,kaczorowskiej, wieczorek to wszystko jest spowodowane zgnilym jajem okraglego stolu.
  Gdyz oni gryza sie miedzy soba o stolki mld wplywow z mafii lewych interesow ,spolek skarbu ktore sa tak dobre do przekretow ze nikt ich nie sprywatyzuje. Przez to ze jest to jedna liga prlowska, obsadzaja swoimi wszystkie stanowiska w panstwie. I mamy chory kraj. Gdzie normy w zywnosci sa przekroczone gdzie jest ciche przyzwolenie na to, gdzie kraj jest systematycznie zadluzany by wepchac go w zydowskie szponny..

 2. polach 30.11.2019 21:32

  @Dandi1981
  “Ten text wyglaszany 1945 juz niej jest wazny bo czasy sie zmienily”
  Jest o tyle istotny że pokazuje jak planują, i że są spiskowcy przeciw Nam w co wielu rodaków jakoś nie wierzy, nawet jak się pokaże palcem, nie potrafią dostrzec i zrozumieć daleko idących konsekwencji tego stanu rzeczy dla wszystkich…
  Ogólnie piszesz jak jest czyli ukryta okupacja pasożytów…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.