Tajny raport ws. zamachów z 11 września

Opublikowano: 13.06.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 844

Dyrektor CIA John Brennan oświadczył, że komisja ds. zamachów 9/11 nie znalazła dowodów na współudział Arabii Saudyjskiej w tych atakach.

Wcześniej amerykańskie media poinformowały, że już wkrótce może zapaść decyzja w sprawie ewentualnego odtajnienia raportu komisji Izby Reprezentantów i Senatu ds. wywiadu z 2002 roku. Ówczesny prezydent USA George W. Bush utajnił 28 spośród ponad 800 stron sprawozdania. Zawierają one informacje na temat tego, że Arabia Saudyjska miała pomagać terrorystom, którzy przeprowadzili ataki 11 września 2001 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Później rzecznik Białego Domu Josh Ernest oświadczył, że USA nie posiadają wiarygodnych dowodów udziału saudyjskich władz w zamachach. Na początku kwietnia poinformowano, że amerykański prezydent Barack Obama w ciągu 60 dni podejmie decyzję w sprawie odtajnia raportu.

“Po 11 września komisja bardzo dokładnie badała zarzuty dotyczące udziału Arabii Saudyjskiej. Komisja doszła do wniosku, że nie ma dowodów wskazujących na to, że saudyjski rząd, jako instytucja, i saudyjskie władze osobiście wspierały zamachy z 11 września” – powiedział John Brennan w wywiadzie udzielonym telewizji Al-Arabija.

Dyrektor CIA dodał, że zamachy były „dziełem rąk Al-Kaidy, az-Zawahiri i jemu podobnych”. Jego zdaniem w ciągu 15 lat, które upłynęły od tych tragicznych wydarzeń, Arabia Saudyjska “stała się jednym z najlepszych partnerów USA w walce z terroryzmem”.

Wcześniej Brennan mówił, że odtajnienie raportu może zaszkodzić stosunkom między Stanami Zjednoczonymi a Arabią Saudyjską. “To był wstępny raport, który zawiera niepotwierdzone, niesprawdzone informacje” – powiedział szef CIA w wywiadzie dla NBC. Według jego słów, w sprawozdaniu znajdziemy zarówno wiarygodne, jak i niewiarygodne informacje.

11 września 2001 roku terroryści z Al-Kaidy przeprowadzili najkrwawszy zamach na terytorium USA, w którym zginęło ponad 3 tys. osób. CIA wcześniej krytykowało dokumenty, które dotyczyły działań resortu do i po atakach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. f.maurer 13.06.2016 10:01

    Jeszcze jedna dekada i okaże się że to wina Słowian.

  2. BrutulloF1 13.06.2016 16:49

    Zanim przyznają się do wysadzenia WTC w imię pokoju na świecie,
    niech powiedzą jak to było z Pearl Harbor i JFK, że o Lusitanii nie wspomnę. Mogliby też wyjaśnić jak zatopili Kursk i jak współpracują z terrorystami w Syrii i Iraku a w międzyczsie w Libii. Jak sprzedają bomby kasetowe wahhabitom oraz jaki jest ich udział we wspieraniu i ustanawianiu wszystkich krwawych hunt wojskowych w Ameryce Pd. O Ukrainie już wyjaśnili,więc ją odchaczamy. Najbardziej frapujące jest pytanie o to co zamierzają względem nas. Czy naprawdę chcą nas poświęcić żeby Putinowi przytrzeć noska? Czy to tylko brednie obłąkańców wierzących w teorie spiskowe?
    Ciekawe, czy awantura z wahhabitami jest sztuczna, czy na tyle prawdziwa i zaogniona, że tym ostatnim wymsknie się przypadkowo, że reżim Buscha użył masy termitu, żeby mieć pretekst dla zadłużenia swojego kraju o kolejne 3 biliony dolarów tylko po to by utopić Irak we krwi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.