Tajny dokument udowadnia kłamstwo premiera Johnsona

Opublikowano: 07.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1959

Jeremy Corbyn ujawnił raport dotyczący konsekwencji Brexitu, którego rząd Borisa Johnsona nie chciał opublikować. Według lidera opozycyjnej Partii Pracy w tych dokumentach znajdują się „twarde dowody” na to, że premier wprowadził opinię publiczną w błąd w sprawie jego umowy brexitowej.

Lider laburzystów dotarł do liczącego sobie 15 stron raportu, który według jego zapewnień jest oficjalną i poufalą notatką rządową. Corbyn zapewnia, że z lektury utajnionego dokumentu „maluje się koszmarny obraz umowy Johnsona, w szczególności w sprawie Irlandii Północnej”, a jego konsekwencją jest stworzenie granicy na Morzu Irlandzkim po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. „Mamy tutaj poufny raport sporządzony przez rząd Johnsona, oznaczony jako “official – sensitive”, który ujawnia kłamstwa premiera Borisa Johnsona” – deklarował na specjalnej konferencji prasowej Corbyn trzymając w ręku rzeczone dokumenty.

„To zimny, twardy dowód, który kategorycznie pokazuje wpływ szkodliwej umowy brexitowej wynegocjowanej przez Johnson na duże części naszego kraju” – zaznaczał szef Partii Pracy, mówiąc, że “czarno na białym” stoi, że po Brexicie powstanie jednak “twarda” między Irlandią Północną, a Wielką Brytanią. W konsekwencji konieczne będą kontrole celne i kontrole bezpieczeństwa.

Będzie to miało duży wpływ na ekonomię Północnej Irlandii – w praktyce Belfast w ten sposób zostanie oddzielony “od całych obszarów rynku wewnętrznego Wielkiej Brytanii”. 98% eksporterów z Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii, którymi są małe i średnie przedsiębiorstwa, „prawdopodobnie będą miały trudności z poniesieniem kosztów” nowych kontroli granicznych.

Ujawnienie dokumentu zatytułowanego „NI Protocol: Unfettered access to the UKIM” nie jest pierwszy tego typu akcentem podczas trwającej kampanii wyborczej. Wcześniej Corbyn ujawnił 451-stronnicowy raport z rozmów władz UK z rządem USA w sprawie umów handlowych, według którego przedmiotem negocjacji był NHS.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.