Tajne obozy “reedukacyjne” dla muzułmanów

Opublikowano: 13.08.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3

Organizacja Narodów Zjednoczonych zarzuca władzom w Chinach przetrzymywanie w tajnych obozach internowania nawet miliona muzułmanów, pochodzących z prowincji Sinciang. Rząd oczywiście zaprzecza tym doniesieniom, ale państwowe media same wskazują na konieczność wprowadzenia programu „reedukacyjnego”, aby wyeliminować islamski ekstremizm.

Gay McDougall, członek Komitetu ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, powołuje się na „wiarygodne doniesienia” o istnieniu masowych obozów, w których zamknięto milion muzułmańskich Ujgurów. W regionie autonomicznym Sinciang stosuje się także przymusową indoktrynację wobec kolejnych dwóch milionów ludzi.

ONZ oskarża Chiny o naruszanie praw muzułmańskiej mniejszości pod przykrywką zwalczania islamskiego ekstremizmu i utrzymania stabilności społecznej. W prowincji Sinciang, ruchy separatystyczne, ekstremizm oraz konflikty między muzułmańskimi Ujgurami a Chińczykami Han faktycznie są dużym problemem dla państwa.

Region autonomiczny Sinciang jest zamieszkiwany przez 21 milionów ludzi, z czego 11 milionów to muzułmanie. Założona przez tamtejszych ekstremistów Islamska Partia Turkiestanu przeprowadziła wiele zamachów terrorystycznych w Chinach. Tysiące islamistów uczestniczy w wojnie w Syrii i współpracuje z al-Kaidą. Islamska Partia Turkiestanu chce również niepodległości dla regionu Sinciang.

Istnienie tajnych obozów indoktrynacyjnych dla muzułmanów nie zostało potwierdzone. Wiadomo jednak, że władze Chin wprowadziły szereg ograniczeń dla Ujgurów – w regionie Sinciang nie wolno np. nosić symboli religijnych, organizować spotkań modlitewnych w obiektach rządowych, biurach handlowych i szkołach oraz zabroniono nadawać nowo narodzonym dzieciom muzułmańskich imion. Trzeba przyznać, że Chiny są o wiele bardziej aktywne w zwalczaniu niebezpiecznego islamskiego ekstremizmu, niż Unia Europejska, która sama sprowadziła terrorystów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Zerohedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

Brawo Chiny :)