Tajna wojna Pentagonu w mediach społecznościowych

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1115

W ciągu ostatnich 5 lat, według raportu kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda oraz firmy Graphika w mediach społecznościowych prowadzona była tajna kampania wpływu. Jak ustalono, prowadzono ją z terytorium Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Kampania charakteryzowała się promowaniem proamerykańskiej narracji politycznej przy jednoczesnym dyskredytowaniu przeciwników USA, takich jak Iran, Rosja czy też Chiny. Odbiorcami tych działań miała być ludność Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. Jak ustalili badacze zajmujący się jej analizą, konta w mediach społecznościowych powiązane z tymi działaniami bardzo często udostępniały materiały związane z armią Stanów Zjednoczonych. Sekretarz prasowy Pentagonu Pat Ryder w odpowiedzi na te zarzuty stwierdził, że wojsko amerykańskie prowadzi „wojskowe operacja wsparcia informacyjnego na całym świecie” i że nie może w tej chwili powiedzieć nic więcej o trwających operacjach ani o metodach działania Departamentu Obrony.

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 04.10.2022 19:18

    Przejęli media i piorą ludziom mózgi,propaganda Orwellowska. Gorzej, że psychopaci dorwali się do nowych technologi i bawią się w boga.
    Behawioralne i psychologiczne skutki promieniowania.
    https://www-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/pmc/articles/PMC1807730/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  2. pikpok 04.10.2022 22:50

    Powstał nawet projekt ustawy, aby takim praktykom zapobiec, ale zwyrolom się nie spodobał. Projekt ustawy H.R 2977- 107 kongres(2001-2002) https://www.congress.gov/bill/107th-congress/house-bill/2977/text

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.